روی اصول انقلاب و خط‌مشی رهبری ایستاده‌ایم

جمعه بیستم ‌آبان ماه نشست پرسش و پاسخ علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، با اساتید، طلاب و فضلای حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

11.jpg
2022-11-12 22:59:05

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، جمعه 20 آبان ماه علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در نشست پرسش و پاسخ با اساتید، طلاب و فضلای حوزه علمیه خراسان که در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، در پاسخ به دغدغه حاضرین نسبت به شرایط و اوضاع کشور در عرصه های مختلف، ابرازکرد: حوزه علمیه مشهد چشم و چراغ ایرانی ها و هر جایی از جهان است و ما به فرهنگ، هنر و وزن علمی و اخلاقی مشهدی‌ها می بالیم و هر گاه یکی از وزنه‌های علمی و فرهنگی از بین ما می رود ستونی از ستون‌های کشور و انقلاب کم می شود و امید ما به جوانان حوزه است که جای خالی این بزرگان را پر کنند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه کشور ما بعد از انقلاب پیشرفت‌های زیادی داشته است؛ افزود: در این حداقل 10 سال اخیر رویکردهای دولتی، موجب عقب نگه داشت ما شده بود اگر چه قبل از انقلاب نیز رویکردهایی داشتیم که ما را از سابقه تمدنی خود عقب نگه داشته بود. 

 ایشان گفت: دشمن در سالهای اخیر تمرکز خود را بر تحریم اقتصادی ایران گذاشت زیرا اولویت اول کشور ما حوزه اقتصاد بود. شاید بخشی از ضعف ما در حوزه فرهنگ، پرداختن به حوزه اقتصادی بوده است.

سخنگوی دولت اظهار کرد:‌ دولت قبل، اجازه چرخش صنایع و نوآوری را نداد و نتیجه این شد که یک سری از خواسته‌های دشمن به ثمر نشست به گونه‌ای که رشد افتصادی ما از سال 1390 تا 1400 ، حدود 4دهم درصد شد و در واقع هیچ پیشرفتی حاصل نشد.

 وی با بیان اینکه هر جایی که دشمن بر روی عملکرد دولت و انقلاب دست گذاشت از دو حالت خارج نیست یا آن نقطه قوت و کار خوب است لذا می خواهد به نقطه ضعف تبدیل کند و بعضی وقت ها هم نقطه ضعف است، گفت: رشد اقتصادی در این ده سال تقریبا صفر بوده در حالیکه خلق پول بسیار افزایش داشته است؛ که نتیجه آن افزایش تورم بوده است.

بهادری جهرمی بیان کرد: به همین دلیل ما در 4 سال گذشته تورم های بالای 30 و 40 درصدی داشتیم، تورم بالای 30 درصدی را کشور تجربه کرده است اما 4 سال پشت سر هم تورم بالای 30 درصدی نداشته است . اوضاع ما در حوزه اقتصاد که مورد تاکید رهبری بوده در 70 سال اخیر بی سابقه بوده است.

ایشان با بیان این مطلب که تورم وقتی چند سال پشت سرهم تکرارشود مزمن خواهد شد و نیازمند درمان طولانی مدت است، افزود: تحریم آمریکا و سیاست اقتصادی دولت های قبلی در ده سال گذشته، منجر به چنین تورمی شد.

 بهادری جهرمی بیان کرد: در حوزه رسانه و فرهنگ مردم را به سمتی سوق دادند که حکمرانی آن در دست ما نیست و کرونا این ماجرا را با تعطیلی اماکن مذهبی، مدارس و دانشگاهها و ورزشگاهها که ‌پیوندهای اجتماعی بین جوانان و مردم برقرار می کند، تشدید کرد و موجب ضریب قدرت رسانه در فضای مجازی شد.

 وی افزود:. در حوزه فروش نفت ما هر ماه رکورد ماه قبل را می زنیم؛ همچنین ما توسعه تجارت خارجی داشتیم و 16 سال صادرات ما به پاکستان تعطیل شده بود که در این دولت مجددا آغاز گردید، با سیاست دیپلماسی همسایگی دو کار مهم انجام دادیم ابتدا تجارت خارجی را توسعه دادیم و در ادامه هندسه قدرت را به منطقه برگرداندیم.

 ایشان گفت: در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله مد و لباس جلساتی برگزار شد و در حوزه های مختلفی کار کردیم که نتیجه آن رشد اقتصادی و تورم ما با این اصلاحات اقتصادی از 60 درصد به 40 درصد رسید. 

 وی گفت: دشمن همه ابزارهای خود را پای کار آورد اما نتواست  به هدف اصلی که در سر داشت یعنی تعطیلی دانشگاه ها برسد و ما در این زمینه راه بسیار بزرگی در پیش داریم و در این مسیر تکلیف دولت و حوزویان بیشتر از بقیه اقشار جامعه است.

 سخنگوی دولت در خصوص ضعف رسانه ای نسبت به بیان عملکرد دولت، بیان کرد: دولت می گوید ، الان را با ده سال قبل مقایسه نکنید، شرایط تغییر کرده رسانه های رسمی ما به شدت تضعیف شده است.

 سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهور کارگروهی تشکیل دادند که در این کارگروه مقامات را بررسی و در صورت مناسب نبودن آنها را عزل می کنند.  

 ایشان در خصوص فیلترینگ پیام رسان های خارجی گفت: سیاست دولت در حوزه فضای مجازی شبکه ملی اطلاعات است. 

 وی با بیان اینکه مطالبات حضرت آقا از دولت توسط رئیس جمهور به وزرا ابلاغ و از آنها در خصوص برنامه‌های خود پیگیری و ارزیابی صورت می گیرد، بیان کرد: تاکنون 150 تکلیف آقا به دستگاهها ابلاغ شده است. اساسا دولت گفتمان شفافی دارد و یکی از محورهایی که در یک سالگی دولت اقا تقدیر کردند رویکرد فرهنگی دولت بوده است که جزو نقاط قوت بر شمردند.

 بهادری جهرمی ابراز کرد: دولت به صورت تمام قد از مجموعه های ارزشی چون حوزوی برای تقویت و آموزش و بیشتر دیده شدن حمایت می کند اما این نهاد باید به گونه ای حرکت کند که وابسته نباشد. در این دولت مصوب شد تا از بازی های انیمیشنی حوزه کودک و نوجوان با رویکرد ایرانی اسلامی با وام 500 میلیون تومانی حمایت شود و همچنین صندوق هنر و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرآنی را در این خصوص اضافه کردیم.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر شبکه‌ای برای شناسایی نخبگان نداریم و فعلا به صورت غیر سیستماتیک به دولت معرفی می شوند؛ گفت: دولت بعضی از وعده‌ها را باید بدهد مانند حوزه مسکن تا از ما مطالبه‌گری شود و همچنین صدور مجوز‌های کسب و کار و آزاد سازی سواحل که از همین طریق است.

 سخنگوی دولت سیزدهم با بیان این مطلب که خودرو همیشه مشکل مردم بوده و باید مردم در این خصوص مطالبه‌گری کنند؛ ادامه داد: دولت برای نقدینگی ، برنامه ریزی کرده که سرعت آن را با افزایش تجارت کاهش دهد برای این منظور قرارداد صدور قطعات خودرویی با روسیه بسته شده، خدمات فنی مهندسی صادر کردیم، برای اولین بار بعد از انقلاب پالایشگاه فراسرزمینی در ونزوئلا احداث کردیم.

 ایشان با اشاره به برکناری 12 معاون وزیر در این دولت به واسطه کوتاهی که زیردستان آنها انجام دادند؛ گفت: تیم اقتصادی دولت همگن است الیته اختلاف نظر کارشناسی لازمه تقویت کار است.

 بهادری جهرمی با بیان اینکه تهدیدهای اخیر فرصت‌های زیادی را ایجاد کرد، افزود: این دولت روی اصول و خط و مشیی‌ که رهبری ارائه کردند ایستاده و ثمره آن برای دولت و مردم بیشتر خواهد بود‌.

 

 

مشاهده 1.jpg
1.jpg
مشاهده 10.jpg
10.jpg
مشاهده 12.jpg
12.jpg
مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده 2.jpg
2.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
مشاهده 9.jpg
9.jpg
  بیان دیدگاه
  میرزاکوچک خان؛ بزرگ مرد نهضت جنگل

  میرزاکوچک خان؛ بزرگ مرد نهضت جنگل

  یازدهم آذر 1300 هجری شمسی میرزا کوچک‌ خان جنگلی پس از سالها مبارزه علیه خیانتهای قاجار و استبداد رضاخانی، به شهادت رسید.

  بیشتر
  دهم آذر سالروز شهادت آیت‌ الله سید‌حسن‌ مدرس

  دهم آذر سالروز شهادت آیت‌ الله سید‌حسن‌ مدرس

  آیت‌الله سید حسن مدرس از نامدارترین سیاستمداران با تدبیر و روحانی مبارز شیعه که نامش یادآور مبارزه با استبداد است، 10 آذر 1316 به شهادت رسید.

  بیشتر
  مبانی، عملکردها و روش‏های تربیتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها

  مبانی، عملکردها و روش‏های تربیتی حضرت زینب سلام‌الله‌علیها

  حضرت زینب سلام‌الله‌علیها از چهره های برجسته علمی و تربیتی جهان اسلام است. نقش آموزشی، تربیتی و تدابیر سیاسی اجتماعی ایشان در طول تاریخ مورد توجه مردم، در زمان آن حضرت و آیندگان بوده است.

  بیشتر