میزبانی مساجد مشهد از 17هزار زائر نوروزی

مدیر اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با اشاره به حضور زائران نوروزی در ایام ماه مبارک رمضان در مشهد، گفت: امسال با توجه به ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر، زائران زیادی به مشهد سفر کردند که مسئله اسکان آن‌ها از مسائل مهم در این زمینه بوده است.

۲۰۲۴۰۴۰۸_۱۱۵۷۱۱.jpg
2024-04-09 11:43:48

مرتضی بامی، مدیر اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در گفتگو با روابط‌عمومی این مرکز با اشاره به حضور زائران نوروزی در ایام ماه مبارک رمضان در مشهد، گفت: امسال با توجه به ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر، زائران زیادی به مشهد سفر کردند که مسئله اسکان آن‌ها از مسائل مهم در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به فعالیت قرارگاه عملیاتی خدمت به زائران نوروزی در مشهد، گفت: در این قرارگاه که با حضور نهادهای مختلف تشکیل شده، از ظرفیت مساجد پیرامون حرم نیز جهت اسکان اضطراری استفاده شده است. 

بامی، تصریح کرد: از ابتدای فعالیت این قرارگاه، مساجد محوری در جهت اسکان به زائرین  خدمات قابل توجهی ارائه نموده‌اند.

وی افزود: این قرارگاه از 22 اسفند ماه در محل هتل روتانای مشهد و با هدف ارائه خدمات نوروزی و اسکان به زائران امام رضا علیه السلام افتتاح شده و فعالیت آن تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

مدیر اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در ادامه از آمادگی 50 مسجد در بافت پیرامون حرم مطهر و رینگ دوم برای ارائه خدمت در روزهای پایانی ماه رمضان تا پایان تعطیلات عید فطر خبر داد. 

وی با بیان اینکه تا امروز میزبان 17250 نفر در مساجد بوده‌ایم، گفت: از مساجدی که بیشترین پذیرش اسکان در ایام نوروز را داشته‌اند می‌توان به مساجد حضرت عباس#، بلال، آیت‌الله میلانی، باب الحوائج# اشاره کرد. 

گفتنی است، زائران گرامی جهت دریافت خدمات می‌توانند با شماره 05137045 تماس حاصل نمایند.

    بیان دیدگاه