حضور نامزدهای انتخابات در قالب‌های سخنرانی، گفت‌وگو و مناظره در مساجد خراسان

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: در سامانه مجلس شایسته، تقویم برنامه‌های نامزدها از دوم تا نهم اسفند با تقویم مساجد به‌صورت خودکار تطبیق داده می‌شود تا ساعات حضور آن‌ها در مساجد مشخص شود که این حضور در قالب سخنرانی، گفت‌وگو و مناظره صورت خواهد گرفت.

rdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2024-02-17 22:49:10

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نشست ارکان ستاد و دبیران نواحی این مرکز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز در مسجد رانندگان مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب امسال بسیار زودتر از ادوار گذشته مسئلهٔ انتخابات را مطرح کردند و تورق تاریخ انقلاب نشان می‌دهد که امسال اهمیت انتخابات بسیار بیشتر است.

وی با بیان اینکه در 22بهمن امسال حضور مردم بسیار بیشتر از پیش‌بینی اندیشکده‌ها بود و کمترین آماری که در مشهد ارائه شد حضور 900هزار نفر بود، ابراز امیدواری کرد در انتخابات نیز حضور حداکثری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام احمدنیا همچنین شبهات و هجمه‌ها نسبت به انتخابات در این دوره را بیش از گذشته ارزیابی کرد که نیاز به جهاد تبیین دارد و به برنامه‌هایی اشاره کرد که قرارگاه نعمت حضور مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در راستای دو راهبرد مشارکت حداکثری و رقابت نامزدها در حال اجرا دارد.

وی افزود: نسخه الکترونیکی کتاب مجلس شایسته که به‌همت مرکز نشر و پژوهش این مرکز تهیه شده در اختیار 400 نفر از نامزدهای مجلس در خراسان رضوی قرار گرفته و به مواردی مثل معرفی قوه مقننه، سیاست‌های کلی نظام به‌عنوان مطالبه شبکه مساجد از نامزدها، مسجدمحوری در اجرای قوانین، مبانی، اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخته است.

برگزاری اعتکاف بصیرتی برای برادران و خواهران مبلّغ، برنامه بعدی بود که معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به آن اشاره کرد و گفت: اساتید دعوت شده و بحث‌هایی که در این برنامه ارائه شد مورد استقبال خوب مخاطبان قرار گرفت.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه مجلس شایسته و بارگزاری رزومه نامزدها در آن نیز گفت: در این سامانه، تقویم برنامه‌های نامزدها از دوم تا نهم اسفند با تقویم مساجد به‌صورت خودکار تطبیق داده می‌شود تا ساعات حضور آن‌ها در مساجد مشخص شود که این حضور در قالب سخنرانی، گفت‌وگو و مناظره صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام احمدنیا با اشاره به اکران پارچه‌نگاشت‌ها و ایجاد شور انقلابی در شهر با اتحاد بین مساجد و هیئت‌های مذهبی، گفت: ویژه‌برنامه گفت‌وگومحور همسنگرهای مسجدی در 10 قسمت 30 دقیقه‌ای تهیه شده که چهره‌های شناخته‌شده و چهره‌های جدیدی در آن حضور خواهند داشت و درباره موضوعات مورد ابتلای جامعه بحث می‌کنند.

وی از هماهنگی با نهادهای مختلف و مدارس علمیه جهت اعزام سخنران و هادی سیاسی به مساجد نیز خبر داد و گفت: چند ماشین ون انتخاباتی پیش‌بینی شده تا کنشگران انتخاباتی در محلات مختلف حضور یافته و کافه‌گفت‌وگوها و تریبون‌های آزاد در محلات راه‌اندازی شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان تصریح کرد: سامانه نعمت حضور محتوای مورد نیاز مبلّغان برای این ایام شامل منبر کوتاه و بلند، پاسخ به شبهات، ویژگی‌های اصلح در قالب روایات کوتاه را در اختیار آن‌ها قرار داده است که ائمه جماعات می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی در پایان گفت: امسال 160 هزار نفر رأی‌اولی در مشهد داریم و امامان جماعت می‌توانند جشن تکلیف سیاسی برای رأی‌اولی‌های محله خود برگزار کند.

    بیان دیدگاه