بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به مناسبت روز جهانی قدس

a0pDRllDYmxkODl3NE13T0hoMi9xQT09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2023-04-13 14:39:09

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
قاتِلُوهُمْ یُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَیْدِیکُمْ وَ یخُزِهِمْ وَ یَنصُرْکُمْ عَلَیْهِم‌
با آنان (کافران) بجنگید تا خدا آنان را به دست شما عذاب کند و رسوایشان نماید و شما را بر آنان پیروزى دهد.
سورۀ برائت، آیۀ 14

«نظر ما نسبت به مسایل فلسطین روشن و واضح است. ما راه‌حل فلسطین را نابودی رژیم اسرائیل میدانیم. نگویند نمیشود؛ نمیشود در دنیا نیست. همه چیز شدنی است. همه‌ی کوههای عظیمی که مانع راه حرکت انسانها باشد، برداشتنی است... قدرت استکباری امریکا هم از بین خواهد رفت، او هم متلاشی خواهد شد، این قدرت جهنمی ماندنی نیست، اسرائیل هم ماندنی نیست. این، حرف دولت و ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است، و همین خواهد شد.»
رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدّظلّه‌العالی (1370/05/28)

مسجدالأقصی، قبلۀ اوّل مسلمین و فلسطین سرزمین مطهّر انبیاء، پارۀ تن جهان اسلام و جزء لاینفک جغرافیای آن است که در دهه‌های اخیر، در پنجه‌های جنایتکار صهیونیست‌های تبه‌کار گرفتار شده و شاهد ظلم و ستم اشغالگران پلید نسبت به برادران و خواهران مسلمان و مظلوم است.

با گذشت 44 سال از ابتکار تاریخی و ماندگار مجدّد قرن، قائد عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و رهبر آزادگان جهان، حضرت امام خمینی کبیر رضوان‌الله‌تعالی‌علیه در نامگذاری آخرین جمعۀ ماه مبارک رمضان به روز قدس، در پرتو گفتمان جهانی انقلاب اسلامی و رهنمودهای ولایت فقیه و به برکت خون پاک شهدای محور مقاومت، رژیم منحوس صهیونیست در موضع ضعف و اضمحلال قرار داشته و تحوّلات درونی آن رژیم اشغالگر و ابتذال حاکمیّت آن و ارادۀ جسورانه و مهارنشدنی مبارزان مسلمان، سقوط و نابودی آن را بسیار دست‌یافتنی‌تر از همیشه می‌نماید؛ شکست این رژیم شیطانی و همدستان جهانی‌اش در فتنۀ اخیر نیز، گواه دیگری بر ذلّت و خفّت روزافزون آن و تناوری و استقامت بی‌بدیل جمهوری اسلامی ایران است.

امروز، سرزمین‌های اشغالی به یک محیط شکنندۀ امنیتی تبدیل شده است و امنیت و آرامش برای اشغالگران و غاصبان سرزمین قدس رؤیایی دست‌نیافتنی شده است که این وضعیّت، حاصل مصاف بی‌امان رزمندگان جبهۀ مقاومت در غزّه، لبنان، کرانۀ باختری و سایر نقاط جهان اسلام است.

روز جهانی قدس هر سال که با راهپیمایی میلیونی و حماسی امّت اسلام و آزادی‌خواهان عالم در ایران و اقصی‌نقاط جهان طوفانی از مرگ و ننگ را برای آمریکای جهان‌خوار و اسرائیل جنایتکار روانه می‌کند تا نابودی هرچه سریع‌تر آن دشمنان خدا و بشریّت را رقم زند، با تأکید و حمایت‌های همه جانبۀ رهبر بصیر و حکیم مسلمین جهان، حضرت امام خامنه‌ای مدّظلّه‌العالی هر سال پرشورتر و پرشکوه‌تر برگزار شده و نمادی جاویدان از تقابل همۀ اسلام با تمامیّت کفر و شرک و نفاق و رمز پیروزی مسلمین جهان در نابودی همۀ دشمنان و برپایی تمدّن بزرگ اسلامی می‌باشد.

مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، ضمن گرامی‌داشت این روز عزیز و پاسداشت خون‌های پاکی که برای آرمان فلسطین ریخته شد، خصوصاً خون پاک شهید قدس و سیدالشهدای جبهۀ مقاومت، سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه، از آحاد ملّت رشید و همیشه‌ در صحنۀ ایران اسلامی، خصوصاً همسنگرهای بصیر و سلحشور مسجدی دعوت می‌نماید، در راهپیمایی شکوهمند روز قدس و نماز دشمن‌شکن جمعۀ این هفته حضوری تاریخ‌ساز داشته و ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های مقدّس امام راحل عظیم‌الشأن و رهبر معظّم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدّظلّه‌العالی، بار دیگر مجد و عظمت اسلام و مسلمین را به رخ جهانیان کشیده و گامی محکم و سرنوشت‌ساز در رسیدن به آرمان مقدّس آزادی قدس شریف و نابودی اسرائیلی که سست‌تر از خانۀ عنکبوت است بردارند.

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته

    بیان دیدگاه