جهاد تبیین، مهمترین وظیفه ائمه جماعات و مساجد

حجت‌الاسلام قنبریان فرمانده بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه دوره تحلیل و تفسیر سیاسی یکی از مهمترین وظایف ائمه جماعات و مساجد را جهاد تبیین عنوان کرد.

photo_۲۰۲۳-۰۳-۰۱_۰۹-۱۱-۴۱.jpg
2023-03-05 13:20:03

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام قنبریان فرمانده بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه دوره تحلیل و تفسیر سیاسی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک شعبان، ماه مناجات با خداوند، روحانیون و ائمه جماعات را پاسداران و حافظان اسلام ناب محمدی دانسته و یکی از مهمترین وظایف ائمه جماعات و مساجد را جهاد تبیین عنوان کرد.
فرمانده بسیج طلاب و روحانیون استان خراسان رضوی ضمن بیان حدیث (لایحِلُّ لِعَینٍ مُؤمِنَةٍ تَرَی اللّه َ یُعصی فَتَطرِفَ حَتّی تَغَیرَهُ) دومین اصل و خصوصیت یک روحانی مجاهد و تکلیف مدار را عمل به تکلیف و بندگی خدا بیان کرد و افزود: چشمی که به ارزش‌های الهی و خداوند متعال ایمان دارد جایز نیست که عصیان خداوند و شکستن حدود و خطوط شرع را ببیند.
 حجت‌الاسلام قنبریان در ادامه، هدف از برگزاری دوره‌های تحلیل و تفسیر سیاسی را عمق بخشیدن و وسعت‌ دادن بصیرت جامعه روحانیون و ائمه جماعات دانست و شرکت در این دوره‌ها و نشست‌ها را برای این صنف از حوزویان لازم و ضروری شمرد.
ایشان در ادامه سومین ویژگی روحانیون و ائمه جماعات را خادمی و خدمت مردم و رسیدگی به مشکلات و معضلات محله دانست و اضافه کرد: هر جا هستیم و هر مسئولیتی که داریم بایستی تا می‌توانیم گره‌گشایی داشته باشیم و به مردم خدمت کنیم.
 فرمانده سازمان بسیج روحانیون خراسان وظیفۀ چهارم روحانیت را، القای محبت به خدا و ارتباط با او به دل جوانان و نوجوانان و پرورش معنویت در دل ایشان برشمرد و در ادامه عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس پشت سر هر شهید و رزمنده‌ای یک روحانی متعهد و انقلابی بود و اگر ما بتوانیم جوانان و نوجوانانمان را با خداوند متعال آشنا کنیم و محبت خداوند را در دل آن‌ها بیندازیم، دیگر گمراه نخواهند شد و همیشه در صراط مستقیم هدایت قدم بر خواهند داشت و محبت و عشق خداوند تا ابد در دلشان شعله‌ور خواهد ماند.
ایشان در پایان بر لزوم مردمی بودن روحانیون تأکید کرد و افزود: ائمه جماعات و روحانیون باید در هر سمت و مسئولیتی و در هر مسجد و محله‌ای که هستند باید در برابر مؤمنان و مستضعفان متواضع و در برابر دشمنان استوار و مقتدر باشند.

    بیان دیدگاه