نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

حجت‌الاسلام موسوی گفت: نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری و افزایش رغبت جوانان به ازدواج مهم و بی‌نظیر است. لذا باید با برنامه و راهبرد در این میدان وارد شوند

مثبت 3.jpg
2022-05-22 10:00:00

حجت الاسلام والمسلمین «سید حسین موسوی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه اگر ما سبک زندگی اسلامی را در جامعه فراگیر می کردیم، آنگاه گرفتار مشکل کاهش جمعیت نبودیم، اظهار کرد: متاسفانه، افزایش سبک زندگی غیردینی موجب عدم رغبت جوانان به ازدواج و کاهش انگیزه زوج های جوان به فرزندآوری شده است.

این مبلغ دینی و نویسنده کتاب مثبت3 افزود: تحقیقات نشان می دهد مشکل اقتصادی عامل اصلی در کاهش ازدواج و فرزندآوری نیست بلکه موضوع اصلی، تغییر نگرش نسل جوان است. ما باید برای اصلاح این نگرش نادرست و ترویج سبک زندگی دینی در کشورمان برنامه ریزی کنیم.

وی گفت: علی‌رغم آنکه نقش مسجدی ها در ترویج فرزندآوری و افزایش رغبت جوانان به ازدواج بسیار مهم و بی نظیر است اما کاری که مساجد در این زمینه انجام داده اند بسیار کم و بدون راهبرد و برنامه طولانی مدت بوده است.

موسوی یادآور شد: با توجه به تغییر نسبت جمعیتی در کشور نوبت آن رسیده است که مساجد و هیئت های مذهبی در زمینه فرزندآوری به صورت جدی تر از گذشته عمل کنند. برای این موضوع باید برنامه ریزی و راهبرد وجود داشته باشد هرچند هنوز اراده قوی در این زمینه مشاهده نمی شود. البته ما توانسته ایم هیئت های مذهبی را به صورت جدی وارد میدان فرزندآوری کنیم

  بیان دیدگاه
  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  شاه‌آبادی با تاکید بر لزوم بازگشت هیئت‌ها به مسجد، گفت: هیأت در کنار مسجد معنا پیدا می‌کند، هیأت بدون مسجد نمی‌تواند به تمدن اسلامی برسد، اما مسجد بدون هیأت می‌تواند به تمدن اسلامی برسد.

  بیشتر
  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  کانون فرهنگی هنری و موسسه «شهید ابراهیم روحی مسجد زینبیه خیابان شهیدآیت الله مطهری مشهد مقدس» در جمع 100 هیات و تشکل دینی برگزیده در اولین دوره مهرواره هوای نو (بزرگترین رویداد انتخاب برترین تشکل های دینی کشور ) قرار گرفت.

  بیشتر
  ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی مساجد مواسات آموزشی را در پی دارد

  ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی مساجد مواسات آموزشی را در پی دارد

  حجت‌الاسلام حسینی استاد خارج فقه حوزه علمیه گفت: مساجد برخوردار به مساجد کم‌برخوردار برای افزایش ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی کمک کنند تا این روند به یک زنجیره در سراسر کشور تبدیل شود و در دیگر عرصه‌ها نیز ورود کند.

  بیشتر