ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی مساجد مواسات آموزشی را در پی دارد

حجت‌الاسلام حسینی استاد خارج فقه حوزه علمیه گفت: مساجد برخوردار به مساجد کم‌برخوردار برای افزایش ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی کمک کنند تا این روند به یک زنجیره در سراسر کشور تبدیل شود و در دیگر عرصه‌ها نیز ورود کند.

مسجد1111.jpg
2022-05-15

حجت الاسلام والمسلمین «سید حبیب‌الله حسینی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه اگر مساجد به پایگاه قرآنی تبدیل شوند، آموزش قرآنی در کشور به شکل یکسان تری صورت می گیرد، اظهار کرد: اکنون امکانات آموزشی کشور در حوزه های مختلف به صورت یکسان در کشور توزیع نشده است، طرح موضوع ارتباط میان پایگاه قرآنی مساجد، می تواند مواسات آموزشی را فراهم کند.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه تهران افزود: مساجدی را در سطح تهران می شناسم که در تامین هزینه آب و برق شان مشکل دارند و هر چند وقت یک بار، امام جماعت عوض می کنند، اما در سوی دیگر، مساجدی هستند که با دارا بودن چندین رقبه و موقوفه، می توانند مساجد بسیار ضعیف را مورد پوشش و حمایت قرار دهند، اگر مطالبه رهبری در زمینه پایگاه قرآنی عملی شود، این دسته از مساجد می توانند به کمک بسیار دارای امکانات ضعیف بیایند.

وی اضافه کرد: تعامل میان پایگاه های قرآنی مساجد باید از سوی مدیران و مسئولان به صورت یک نقشه راه اجرا شود تا در مرحله اول، مساجد دارای امکانات بیشتر محور شوند و در مرحله بعد، مساجد کم برخوردار را به یک استقلال نسبی برسانند.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: اگر مسجدی بتواند در تامین هزینه های مربوط به خرید قرآن و رحل و تامین جوایز و هدایای مسابقات قرآنی به مساجد دیگر کمک کند، باید این کار را در قالب شبکه انجام دهد تا به این صورت زنجیره ای از حمایت گری از مساجد کم برخوردار شکل گیرد و به تدریج سراسر کشور را پوشش دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد این زنجیره موجب می شود دیگر مسجدی را پیدا نکنیم که در تعویض قرآن های فرسوده با مشکل روبرو باشد؛ این روند زنجیره ای به صورتی پیش رود که مساجد مربیان قرآنی به یکدیگر اعزام کنند و در مسابقات قرآنی، رقابت سازنده با یکدیگر داشته باشند. شبکه مساجد می تواند با موضوع قرآن که کتاب همه مسلمانان است، آغاز شود و با تشکیل زنجیره ای متصل به هم در محلات مختلف، در موضوعات دیگر نیز ادامه یابد.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  مشهد مقدس رسما به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی شد

  مشهد مقدس رسما به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی شد

  در آیین پایانی رویداد ملی فهما که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی و در ادامه از کانون‌های برتر تقدیر به عمل آمد.

  بیشتر
  امامت مسجد و محله شانیت است نه شغل!

  امامت مسجد و محله شانیت است نه شغل!

  حجت‌الاسلام ترابی گیلان با بیان اینکه افزایش اعتماد بین مردم و در مقیاس محله ایجاد و تقویت اعتماد بین اهالی محله از ماموریت‌های امام محله است، گفت: امامت مسجد شانیت است نه شغل!

  بیشتر
  نقش‌آفرینی مسجد در چشم‌انداز قرآنی کشور، نیازمند شبکه‌سازی و وحدت رویه است

  نقش‌آفرینی مسجد در چشم‌انداز قرآنی کشور، نیازمند شبکه‌سازی و وحدت رویه است

  حجت‌الاسلام صدیقی تاکید کرد: برای اینکه محوریت مسجد در کشور تقویت شود و به جایگاه اصلی در چشم انداز قرآنی برسد، باید وحدت رویه داشته باشیم که ایجاد یک شبکه واحد در این باره راهگشا و موثر است.

  بیشتر