ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی مساجد مواسات آموزشی را در پی دارد

حجت‌الاسلام حسینی استاد خارج فقه حوزه علمیه گفت: مساجد برخوردار به مساجد کم‌برخوردار برای افزایش ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی کمک کنند تا این روند به یک زنجیره در سراسر کشور تبدیل شود و در دیگر عرصه‌ها نیز ورود کند.

مسجد1111.jpg
2022-05-15

حجت الاسلام والمسلمین «سید حبیب‌الله حسینی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه اگر مساجد به پایگاه قرآنی تبدیل شوند، آموزش قرآنی در کشور به شکل یکسان تری صورت می گیرد، اظهار کرد: اکنون امکانات آموزشی کشور در حوزه های مختلف به صورت یکسان در کشور توزیع نشده است، طرح موضوع ارتباط میان پایگاه قرآنی مساجد، می تواند مواسات آموزشی را فراهم کند.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه تهران افزود: مساجدی را در سطح تهران می شناسم که در تامین هزینه آب و برق شان مشکل دارند و هر چند وقت یک بار، امام جماعت عوض می کنند، اما در سوی دیگر، مساجدی هستند که با دارا بودن چندین رقبه و موقوفه، می توانند مساجد بسیار ضعیف را مورد پوشش و حمایت قرار دهند، اگر مطالبه رهبری در زمینه پایگاه قرآنی عملی شود، این دسته از مساجد می توانند به کمک بسیار دارای امکانات ضعیف بیایند.

وی اضافه کرد: تعامل میان پایگاه های قرآنی مساجد باید از سوی مدیران و مسئولان به صورت یک نقشه راه اجرا شود تا در مرحله اول، مساجد دارای امکانات بیشتر محور شوند و در مرحله بعد، مساجد کم برخوردار را به یک استقلال نسبی برسانند.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: اگر مسجدی بتواند در تامین هزینه های مربوط به خرید قرآن و رحل و تامین جوایز و هدایای مسابقات قرآنی به مساجد دیگر کمک کند، باید این کار را در قالب شبکه انجام دهد تا به این صورت زنجیره ای از حمایت گری از مساجد کم برخوردار شکل گیرد و به تدریج سراسر کشور را پوشش دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد این زنجیره موجب می شود دیگر مسجدی را پیدا نکنیم که در تعویض قرآن های فرسوده با مشکل روبرو باشد؛ این روند زنجیره ای به صورتی پیش رود که مساجد مربیان قرآنی به یکدیگر اعزام کنند و در مسابقات قرآنی، رقابت سازنده با یکدیگر داشته باشند. شبکه مساجد می تواند با موضوع قرآن که کتاب همه مسلمانان است، آغاز شود و با تشکیل زنجیره ای متصل به هم در محلات مختلف، در موضوعات دیگر نیز ادامه یابد.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  شاه‌آبادی با تاکید بر لزوم بازگشت هیئت‌ها به مسجد، گفت: هیأت در کنار مسجد معنا پیدا می‌کند، هیأت بدون مسجد نمی‌تواند به تمدن اسلامی برسد، اما مسجد بدون هیأت می‌تواند به تمدن اسلامی برسد.

  بیشتر
  نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

  نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

  حجت‌الاسلام موسوی گفت: نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری و افزایش رغبت جوانان به ازدواج مهم و بی‌نظیر است. لذا باید با برنامه و راهبرد در این میدان وارد شوند

  بیشتر
  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  کانون فرهنگی هنری و موسسه «شهید ابراهیم روحی مسجد زینبیه خیابان شهیدآیت الله مطهری مشهد مقدس» در جمع 100 هیات و تشکل دینی برگزیده در اولین دوره مهرواره هوای نو (بزرگترین رویداد انتخاب برترین تشکل های دینی کشور ) قرار گرفت.

  بیشتر