امت پای کار مقاومت

پس از دو سال کرونایی که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده امکان برگزاری اجتماعات سراسری مانند گذشته وجود نداشت، با مهار نسبی این ویروس سرکش، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در اقصی نقاط کشورمان، البته با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با شکوه خاصی برگزار شد.

1090186.jpg
2022-04-30 10:00:00

در نخستین روز قدس قرن جدید، راهپیمایان در استان‌های مختلف به صحنه آمدند تا آخرین جمعه ماه رمضان به روزی برای همدلی با ملت مظلوم اما مقتدر فلسطین تبدیل شود، فرصتی برای اعلام پای کار بودن ملت با آرمان مقاومت. حضور ملت در راهپیمایی امسال هم مثل همیشه یکپارچه بود، از شمال و جنوب گرفته تا شرق و غرب، از خزر تا خلیج‌فارس، از هامون تا ارومیه، از زاگرس و البرز تا کویر ایران؛ همه صحنه حمایت از فلسطین بود. این تأکیدی دوباره بر این نکته بود که قدس به معنای واقعی قطب‌نمای خیزش ملت‌هاست.

صهیونیسم خنجر استعمار در پهلوی اسلام 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: 74 سال پیش از سال 1948 میلادی که با توطئه جهانی انگلیسی و بعدها با امتداد این توطئه جهانی از سوی آمریکا نقشه سیاسی جدیدی برای زخم نمودن پیکر جهان اسلام طراحی شد تا با ایجاد یک زخم ترمیم‌ناپذیر و یک سمبل امنیتی و سیاسی که امتداد سیاست‌های غرب در جهان اسلام است، بتوانند بر جغرافیایی از ثروت و موقعیت مسلط شوند و از آن روز تا به امروز سیاست‌های آمریکا، انگلیس و بخشی از کشورهای اروپایی حامی این توطئه بوده است. سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی ادامه داد: وقتی که انقلاب اسلامی ظهور یافت و خورشید امامت امام از افق ایران طلوع کرد، فلسطین حامی قدرتمند پیدا کرد. حالا دیگر فصل آن وقایع 
غم انگیز برای فلسطین گذشته است و فلسطین از دست‌های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند و اسرائیل در حال فروپاشیدن است. 
خلیل الحیه نایب‌رئیس جنبش حماس به عنوان دیگر سخنران ویژه این مراسم در نمازجمعه تهران با بیان اینکه حاج قاسم به دلیل وفای به عهدی که داشت، روح بزرگ خود را در راه مقاومت فدا کرد، گفت: ما به روح وی می گوییم که درختی که کاشتید، امروز در حال بارورشدن است. 

حضور شخصیت‌های سیاسی و مسئولان
بسیاری از مقامات از جمله سران سه قوه نیز جزو حاضران در جمع راهپیمایی روز قدس بودند. رئیس جمهور در حاشیه مراسم اظهار کرد: پیام روز قدس این است که سرنوشت فلسطین را جوانان و نوجوانان دارند رقم می‌زنند. 
سید ابراهیم رئیسی افزود: راهپیمایی روز جهانی قدس نماد همبستگی امت اسلامی است که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی خواهد شد. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: روز قدس روز بسیار بزرگی است، امروز راهپیمایی مردم مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی و همه امت‌های اسلامی، نماد و تبلور عینی فکر و اندیشه آزادسازی قدس شریف است. حجت الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه هم درباره اهمیت این روز تأکید کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بر روحیه انقلابیون و جریان مقاومت خواهد افزود.
گفتنی است در پایان مراسم روز قدس قطعنامه‌ای صادر  و تأکید شد: عادی سازی روابط با اسرائیل غاصب که با بی توجهی به تجارب و خطاهای بزرگ تاریخی گذشته صورت پذیرفته است را خیانتی غیرقابل بخشش و توطئه‌ای پلید برای تضعیف جبهه مقاومت اسلامی و نابودی آرمان فلسطین مظلوم قلمداد و هر تلاشی را که بخواهد اذهان امت اسلامی از این نقشه شوم را منحرف سازد، تقبیح می‌نماییم. 
 
بازتاب راهپیمایی روز قدس 
راهپیمایی باشکوه مردم مؤمن ایران اسلامی در روز جهانی قدس در رسانه‌های جهان بازتاب بسیاری داشت. خبرگزاری آسوشیتدپرس با اشاره به حضور گسترده مردم در خیابان ها نوشت: این نخستین بار از زمان پیش از شیوع ویروس کرونا بود که چنین تظاهراتی برگزار شده است. راشاتودی هم گزارش داد: تظاهرات‌کنندگان پرچم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند. المعلومه عراق هم اعلام کرد: مردم
 روزه دار ایران ظلم و ستم صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین را محکوم کردند.

    بیان دیدگاه