نقش‌آفرینی مسجد در چشم‌انداز قرآنی کشور، نیازمند شبکه‌سازی و وحدت رویه است

حجت‌الاسلام صدیقی تاکید کرد: برای اینکه محوریت مسجد در کشور تقویت شود و به جایگاه اصلی در چشم انداز قرآنی برسد، باید وحدت رویه داشته باشیم که ایجاد یک شبکه واحد در این باره راهگشا و موثر است.

حجت الاسلام صدیقی.jpg
2022-04-25 10:00:00

حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه مسجد از نظر قرآن، خانه خدا و مرکز همه تحولات و امورات فردی و اجتماعی است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی که نعمت الهی در دست ما است و باید با بذل جان مان از آن حفظ و حراست کرد، به خوبی توانسته و موفق شده مسجد را به جایگاه اصلی خود برگرداند.

امام جمعه موقت تهران افزود: ما برای اینکه محوریت مسجد در کشور تقویت شود و به جایگاه اصلی در چشم انداز قرآنی برسد، باید وحدت رویه داشته باشیم که موضوع ایجاد یک شبکه واحد در همین زمینه است.

وی اضافه کرد: الحمدالله نمایندگان ولی فقیه در استان ها و همچنین مرکز رسیدگی به امور مساجد نظارت خوبی بر امور مساجد دارند با وجود این باید شبکه ای واحد از تمام مساجد کشور شکل گیرد که برای این کار باید اول آمار دقیقی از مساجد احصا شود.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: اولین گام و مهمترین اقدام در شبکه سازی مساجد، ساماندهی وضعیت مساجد و نهادهای مسجدی است در واقع بدون اطلاع دقیق از آمار و جزئیات مساجد و نهادهای فعال در این خانه های خدا کار شبکه سازی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: الحمدالله در هیچ نقطه ای از کشور نیست که مسجدی نباشد بنابراین اگر وضعیت مساجد مشخص باشد و شبکه ای از مساجد شکل گیرد، می توان شاهد تحولات عظیم در سراسر کشور با کمترین هزینه و بیشترین نتیجه و دستاورد بود.

    بیان دیدگاه