بیشتر موفقیت‌های کشور مرهون نخبگانی است که در مساجد رشد کرده‌اند

حجت‌الاسلام عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف کشورتاکید کرد: بیشتر موفقیت‌های کشور مرهون نخبگانی است که در مساجد رشد کرده‌اند. مساجد دارای امام، کانون و بسیج فعال مانع از هدررفت انرژی و توان نسل جوان می‌شوند.

حجت الاسلام عادل معون فرهنگی اجتماعی اوقاف کشور.jpg
2022-03-12 10:00:00

حجت الاسلام «غلامرضا عادل» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزار ی شبستان با بیان اینکه مساجد در شکوفا کردن استعدادهای نوجوانان و جوانان در اقصی نقاط کشور نقش قابل توجهی دارند، اظهار کرد: مسجد ظرفیتی است که متعلق به شخص خاصی نیست و کسی برای حضور در آن محدودیتی ندارد، به همین جهت هر قدر ما به جذابیت های مساجد بیافزاییم و برنامه ریزی لازم برای کشف استعدادها داشته باشیم و از ظرفیت افراد توانمند و خلاق در مساجد استفاده کنیم، شاهد رشد و پیشرفت با حضور همین جوانان در عرصه های مختلف کشور خواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: مساجد دارای امام جماعت و کانون فرهنگی هنری و بسیج فعال، برای حضور جوانان و افزایش معنویت آنها و جلوگیری از هدررفت وقت آنها برنامه دارند و شاهدیم که چنین مساجدی در جامعه اتفاقات مطلوبی را در عرصه های مختلف رقم می زنند.

وی اضافه کرد: اگر کشور در عرصه های مختلف افتخاری کسب کرده است، با تلاش نخبگانی است که اغلب در مسجد رشد و پرورش یافته اند و با استعداد، نوآوری و خلاقیت هایشان توانستند ابتکارات و ایده هایی برای کشور در زمینه های مختلف داشته باشند.

  بیان دیدگاه
  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  شاه‌آبادی با تاکید بر لزوم بازگشت هیئت‌ها به مسجد، گفت: هیأت در کنار مسجد معنا پیدا می‌کند، هیأت بدون مسجد نمی‌تواند به تمدن اسلامی برسد، اما مسجد بدون هیأت می‌تواند به تمدن اسلامی برسد.

  بیشتر
  نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

  نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

  حجت‌الاسلام موسوی گفت: نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری و افزایش رغبت جوانان به ازدواج مهم و بی‌نظیر است. لذا باید با برنامه و راهبرد در این میدان وارد شوند

  بیشتر
  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  کانون فرهنگی هنری و موسسه «شهید ابراهیم روحی مسجد زینبیه خیابان شهیدآیت الله مطهری مشهد مقدس» در جمع 100 هیات و تشکل دینی برگزیده در اولین دوره مهرواره هوای نو (بزرگترین رویداد انتخاب برترین تشکل های دینی کشور ) قرار گرفت.

  بیشتر