بیشتر موفقیت‌های کشور مرهون نخبگانی است که در مساجد رشد کرده‌اند

حجت‌الاسلام عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف کشورتاکید کرد: بیشتر موفقیت‌های کشور مرهون نخبگانی است که در مساجد رشد کرده‌اند. مساجد دارای امام، کانون و بسیج فعال مانع از هدررفت انرژی و توان نسل جوان می‌شوند.

حجت الاسلام عادل معون فرهنگی اجتماعی اوقاف کشور.jpg
2022-03-12

حجت الاسلام «غلامرضا عادل» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزار ی شبستان با بیان اینکه مساجد در شکوفا کردن استعدادهای نوجوانان و جوانان در اقصی نقاط کشور نقش قابل توجهی دارند، اظهار کرد: مسجد ظرفیتی است که متعلق به شخص خاصی نیست و کسی برای حضور در آن محدودیتی ندارد، به همین جهت هر قدر ما به جذابیت های مساجد بیافزاییم و برنامه ریزی لازم برای کشف استعدادها داشته باشیم و از ظرفیت افراد توانمند و خلاق در مساجد استفاده کنیم، شاهد رشد و پیشرفت با حضور همین جوانان در عرصه های مختلف کشور خواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: مساجد دارای امام جماعت و کانون فرهنگی هنری و بسیج فعال، برای حضور جوانان و افزایش معنویت آنها و جلوگیری از هدررفت وقت آنها برنامه دارند و شاهدیم که چنین مساجدی در جامعه اتفاقات مطلوبی را در عرصه های مختلف رقم می زنند.

وی اضافه کرد: اگر کشور در عرصه های مختلف افتخاری کسب کرده است، با تلاش نخبگانی است که اغلب در مسجد رشد و پرورش یافته اند و با استعداد، نوآوری و خلاقیت هایشان توانستند ابتکارات و ایده هایی برای کشور در زمینه های مختلف داشته باشند.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی مساجد مواسات آموزشی را در پی دارد

  ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی مساجد مواسات آموزشی را در پی دارد

  حجت‌الاسلام حسینی استاد خارج فقه حوزه علمیه گفت: مساجد برخوردار به مساجد کم‌برخوردار برای افزایش ارتباط میان پایگاه‌های قرآنی کمک کنند تا این روند به یک زنجیره در سراسر کشور تبدیل شود و در دیگر عرصه‌ها نیز ورود کند.

  بیشتر
  مشهد مقدس رسما به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی شد

  مشهد مقدس رسما به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی شد

  در آیین پایانی رویداد ملی فهما که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی و در ادامه از کانون‌های برتر تقدیر به عمل آمد.

  بیشتر
  امامت مسجد و محله شانیت است نه شغل!

  امامت مسجد و محله شانیت است نه شغل!

  حجت‌الاسلام ترابی گیلان با بیان اینکه افزایش اعتماد بین مردم و در مقیاس محله ایجاد و تقویت اعتماد بین اهالی محله از ماموریت‌های امام محله است، گفت: امامت مسجد شانیت است نه شغل!

  بیشتر