انتشار شصت و دومین شماره از نشریه «خطبه‌ها»

شصت و دومین شماره از هفته‌نامه‌ی «خطبه‌ها» با محوریت بیانات حجت‌الاسلام و المسلمین فرزانه (امام جمعه موقت مشهد) در خطبه‌های نماز جمعه 6 اسفندماه منتشر گردید.
 

خطبه ها 62.jpg
2022-03-02

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در این شماره، مجموعه بیانات امام‌جمعه‌ی موقت محترم مشهد پیرامون اهمیت ماه‌های رجب، شعبان و رمضان و لزوم بهره‌مندی معنوی از این فرصت بی بدیل و برخی برکات انقلاب اسلامی بیان‌شده است.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین فرزانه ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی فرمودند: ماه‌های رجب، شعبان و رمضان را برای خوف از آخرت غنیمت بدانید. در این سه ماه، عوامل هدایت به راه راست آن‌گونه در اختیار انسان قرار گرفته که در هیچ ماهی این‌گونه نبوده‌است؛ پیامبر @ در ماه رجب مبعوث شد و قرآن در ماه رمضان نازل شد؛ برترین عوامل هدایت، قرآن و پیامبر @ هستند.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان برترین و بزرگ‌ترین نعمتی که انقلاب اسلامی به ایران و بلکه به بشریت عطا کرده‌است را تشکیل نظام جمهوری اسلامی و سقوط نظام ستم‌شاهی دانستند و در بیان برکات و ثمرات انقلاب اسلامی فرمودند: اولین اثر و ثمره‌ این بود که امامت و ولایت را از ذهنمان، وارد زندگی روزمره‌ی ما کرد. اثر دوم انقلاب این بود که مکتب تشیع در قالب یک نظام حکومتی -یعنی نظام جمهوری اسلامی ایران- آیین، راه و قالب شکل‌دهنده‌ی زندگی مردم شد. سومین اثر این بود که ایران به یک میدان مسابقه‌ی در خیرات، در ابعاد گوناگون وجودی انسان، تبدیل شد. میدان مسابقه برای مسئولین، در خدمت به محرومان و مستضعفان آماده است؛ دروازه‌های تکامل به روی این ملت، باز است؛ ببینید برخی که در این مسابقه‌ی خوب شرکت کردند به کجا رسیدند. یک‌ نمونه‌اش، سردار شهید سلیمانی بود که در همین میدان مسابقه به اینجا رسید؛ در همین میدان مسابقه وارد شد و به این حد از رشد رسید؛ ببینید اثرگذاری او در منطقه چقدر بود. چهارمین اثر اینکه نظام مقدس اسلامی موفق شد طرحی جدید جهت آزادی انسان از سلطه‌ی استکبار جهانی ارائه کند و آن، طرحِ ایمان و مقاومت است؛ ببینید این طرح چه‌کار کرد و چه‌کار خواهدکرد؛ این طرح در لبنان چه کرد؟ بچه‌های لبنان و حزب‌الله این را پذیرفتند که ایمان و مقاومت است که آن‌ها را می‌تواند در جنگ 33 روزه بر اسرائیل و آمریکا پیروز کند.

رئیس اسبق دانشگاه علوم اسلامی رضوی، فراهم آمدن فضا برای تحقق عدالت و گسترش آن را پنجمین اثر انقلاب اسلامی برشمردند و فرمودند: در این مسئله در حد مطلوب موفق نشدیم؛ اما نظام مقدس جمهوری اسلامی فضا را برای ایجاد عدالت و رشد عدالت فراهم کرد.

شایان‌ذکر است هفته‌نامه‌ی «خطبه‌ها» از دی‌ماه 1399 به‌صورت مستمر توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان منتشر می‌شود و مساجد متقاضی اشتراک رایگان نسخه‌ی چاپی نشریه‌ی این نشریه در سطح شهر مشهد مقدس، می‌توانند واژه «خطبه» و شناسه مسجد (در سامانه‌ی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان) را به سامانه پیامکی 10005132012000 ارسال نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌های مخصوص انتشار مجازی یا چاپی این نشریه را از سایت این مرکز دانلود نمایند.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  امت پای کار مقاومت

  امت پای کار مقاومت

  پس از دو سال کرونایی که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده امکان برگزاری اجتماعات سراسری مانند گذشته وجود نداشت، با مهار نسبی این ویروس سرکش، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در اقصی نقاط کشورمان، البته با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با شکوه خاصی برگزار شد.

  بیشتر
  دیدارتصویری رهبری بامردم تبریز به مناسبت سالروز قیام 29 بهمن 1356

  دیدارتصویری رهبری بامردم تبریز به مناسبت سالروز قیام 29 بهمن 1356

  ازطریق ارتباط تصویری با مصلای تبریز برگزار شد؛

  دیدار مردم تبریز به مناسبت سالروز قیام 29 بهمن 1356

  بیشتر
  شصتمین شماره از نشریه «خطبه‌ها» منتشر شد

  شصتمین شماره از نشریه «خطبه‌ها» منتشر شد

   شماره‌ی جدید هفته‌نامه‌ی «خطبه‌ها» با محوریت بیانات آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در نماز جمعه‌ی 22 بهمن‌ماه شهر مشهد مقدس، چاپ و منتشر شد.
   

   

  بیشتر