گزارش آماری از مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری منتسب به نام و القاب امام علی #

در سطح کشور مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری متعددی فعالیت دارند که بنابر ارادت به ساحت حضرت مولی الموحدین امام علی# به نام و القاب منتسب به آن امام بزرگوار نامگذاری شده و فعالیت می‌کنند.
IMG08581154.jpg
2022-02-16

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، سیزدهمین روز از ماه مبارک رجب مصادف با ولادت حضرت امیر المومنین علی # است؛ یگانه مولود کعبه؛ امامی که بارزترین وصف از سیره ایشان با واژه «عدالت» گره خورده است.

بر آن شدیم به مناسبت ولادت امام علی #، گزارش آماری از مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعال به نام یا القاب منتسب به آن حضرت را ارایه کنیم که در ادامه می خوانید:

در سطح کشور 657 باب کانون و مسجد به صورت مشترک، هزار و 136 باب مسجد و هزار 63 کانون به نام و القاب منتسب به امام علی # فعالیت می کنند.

بر پایه این گزارش از میان آمار مذکور و به ترتیب فراوانی استان سیستان و بلوچستان با 211، استان اصفهان و خراسان رضوی هرکدام 173، استان هرمزگان 160، استان فارس 159، استان آذربایجان شرقی 151، استان خوزستان139، استان تهران 135، استان مازندران، 124، استان آذربایجان غربی 117، استان خراسان جنوبی 99، استان کهگیلویه و بویر احمد 89، استان گیلان 82، استان گلستان 77، استان بوشهر 75، استان یزد و کرمانشاه هرکدام 75، استان کرمان 63، استان کرمان (جنوب) 62، استان لرستان 61، استان چهار محال و بختیاری 59، استان های مرکزی و همدان 53، استان ایلام 50، استان اردبیل 44، استان خراسان شمالی 43، استان قم و البرز هرکدام 42، استان کردستان 38، استان قزوین 34، استان زنجان 32، استان سمنان و فارس (جنوب) هرکدام 29، استان خوزستان (منطقه آزاد اروند) 7 و استان هرمزگان (منطقه آزاد قشم) 3 کانون فرهنگی هنری به نام یا القاب منتسب به امام علی # فعالیت دارند.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  هیأت بدون مسجد نمی تواند به تمدن اسلامی برسد

  شاه‌آبادی با تاکید بر لزوم بازگشت هیئت‌ها به مسجد، گفت: هیأت در کنار مسجد معنا پیدا می‌کند، هیأت بدون مسجد نمی‌تواند به تمدن اسلامی برسد، اما مسجد بدون هیأت می‌تواند به تمدن اسلامی برسد.

  بیشتر
  نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

  نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری مهم و بی‌نظیر است

  حجت‌الاسلام موسوی گفت: نقش مسجدی‌ها در ترویج فرزندآوری و افزایش رغبت جوانان به ازدواج مهم و بی‌نظیر است. لذا باید با برنامه و راهبرد در این میدان وارد شوند

  بیشتر
  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  حضور کانون و مؤسسه شهید روحی(مسجدزینبیه س) در جمع 100 هیأت و تشکل دینی برگزیده کشور

  کانون فرهنگی هنری و موسسه «شهید ابراهیم روحی مسجد زینبیه خیابان شهیدآیت الله مطهری مشهد مقدس» در جمع 100 هیات و تشکل دینی برگزیده در اولین دوره مهرواره هوای نو (بزرگترین رویداد انتخاب برترین تشکل های دینی کشور ) قرار گرفت.

  بیشتر