تبیین نقش امربه‌معروف در فضای مجازی برای مشارکت در انتخابات

سخنرانی این هفته طرح شنبه‌های امربه‌معروفی که در ساختمان محراب برگزار شد، به تبیین نقش فضای مجازی و بصیرت‌افزایی در فاصله زمانی تا دور دوم انتخابات اختصاص داشت.

photo_2024-06-30_10-50-58.jpg
2024-06-30 11:15:29

به‌گزارش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام محمد حیدری، ناظر شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این مرکز در سخنرانی این هفته طرح شنبه‌های امربه‌معروفی که در ساختمان محراب برگزار شد، یاد و خاطره شهدای حادثه هفتم تیر که منجر به شهادت آیت‌الله بهشتی و جمعی از کارگزاران نظام شد و یاد و خاطره شهید رئیسی در چهلمین روز درگذشت ایشان را گرامی داشت.

وی با اشاره به این کلام شهید بهشتی که لازمه برخورداری از حکومت حق و عدل مشروط به رعایت کامل امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است، گفت: هر نوع قدرتی که در جامعه فرض کنید در معرض خطر و انحراف از حق است و این ما و جامعه هستیم که باید با توجه به اهمیت و نقش بسیار مؤثر صاحبان قدرت و کسانی که بر منصب‌های گوناگون اجتماعی تکیه زدند، در سعادت خود بکوشیم.

حجت‌الاسلام حیدری در ادامه با تأکید بر  رابطه با اصل هشتم قانون اساسی و احیای دو واجب امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب بر مهم بودن احیای این دو واجب اشاره کرد و گفت: احیای این دو واجب با بی‌تفاوت نبودن نسبت به مسائل پیرامون جامعه سنخیت دارد.

وی همچنین به معرفی کتاب از یاد رفته 1و2 در رابطه با مصادیق امربه‌معروف و خاطرات طلبه‌های دغدغه‌مند و خاطراتی از سیره شهدا پرداخت و گفت: این کتاب با بیان خاطرات امربه‌معروفی، نگاه هوشمندی به نقش صحیح امربه‌معروف و نهی‌‌ازمنکر در جامعه دارد.

این ناظر شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در پایان به اهمیت مشارکت در دور دوم انتخابات نیز اشاره کرده و به تبیین نقش فضای مجازی و بصیرت‌افزایی در این بازه پرداخت.
 

    بیان دیدگاه