آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان؛

حفظ اقتدار نظام، معیار انتخاب ملت باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: اگر شما برای انتخاب خود توانستید کسی را در رأس قرار دهید که بتواند حافظ این اقتدار باشد و بتواند با یک دیپلماسی کامل‌عیار، این قدرت را در دنیا حفظ کند و توسعه بدهد، در این‌صورت شما به تکلیف خود عمل کرده اید.

522.jpg
2024-06-17 11:07:49

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز عید سعید قربان که با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرازی از دعای قنوت نماز عید اظهار کرد: جمله‌ای که ما در نماز عید به درگاه خدا عرضه کردیم، در مورد خاصیت این روز است. گفتیم «أَسْأَلُکَ بِحَقِّ هٰذَا الْیَوْمِ الَّذِى جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمِینَ عِیداً وَ لِمُحَمَّدٍ صَلَّى اللّٰهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ ذُخْراً وشَرَفاً وَمَزِیداً» و از خدا خواستیم که عظمت این روز را مایه شرف رسول خدا@ قرار دهد.

ایشان افزود: همه کمالات، فضائل و ارزش هایی که در جامعه ما وجود دارد، همه به عنوان شرافت پیامبر@ مطرح است. امروزه همانطور که شرافت پیامبر اکرم@ به صورت گسترده و جهانی موردتوجه ملت های مختلف است، به همان اندازه موردهجمه دولت های استکباری هم قرار دارد تا جایی که می توان گفت از زمانی که نبی مکرم اسلام@ به رسالت مبعوث شدند، پیش نیامده بود که تهاجم به پیامبر@ تا این اندازه سراسری باشد.

اقتدار نظام، شرافت پیامبر@ است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه فلسطین، خاکریز اول جبهه اسلام در مقابل کفر است، خاطرنشان کرد: امروز شما می بینید همه ملت های دنیا طرفدار فلسطین شده اند. طرفداری از حق که با طرفداری فلسطین نمود پیدا کرده، امروز در حدی است که حتی ملت آمریکا در داخل خاک شیطان بزرگ با دولت خود دست به گریبان می شوند تا از فلسطین حمایت کنند. اینها همه شرافت پیامبر@ است اما مصداق اصلی شرف محمدی به اقتدار و کیان باصلابت این نظام است.

وی ادامه داد: این اقتداری که امروز در منطقه و جهان داریم، نامه ای که رهبر معظم انقلاب به جوانان آمریکا می نویسند و کل آمریکا را زیر و رو می کنند یا با یک سخنرانی مقام مظع رهبری، کل جهان تکان می خورد، اینها اقتدار نظام و شرافت نبوی است. یک زمان بود که امام^ با یک پیام خود کل ایران را زیر و رو می کرد و امروز رهبر معظم انقلاب با پیامشان کل دنیا را زیر و رو می کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برادران و خواهران، توجه داشته باشید که ما امروز در مسائل داخلی احتیاج به اقتصاد و معیشت داریم، عمران و آبادی نیاز است، همه مسائل سیاسی مهم است اما همه این ها یک طرف، این قدرتی که ما برای اسلام و شرافت پیامبر@ ایجاد کرده ایم، این اقتدار مسئله ساده و آسانی نیست. کجا سراغ دارید در یک کشور، یک رئیس جمهور دچار سانحه شود و بیش از 10 کشور با اعلام عزای عمومی، پرچم هایشان را نیمه برافراشته کنند؟ این اقتداری است که نظام ما پیدا کرده تا در جریان یک حادثه برای رئیس جمهور کشور، کل دنیا متواضع و خاشع شود، سران کشورها راهی پایتخت ما شوند و در مراسم بزرگداشت شهید شرکت کنند.

ایشان تأکید کرد: این ها اقتدار و شرافت پیامبر@ است و ما باید به دنبال کسی باشیم که بتواند این اقتدار و شرافت را برای پیامبر@ حفظ کند. اگر شما برای انتخاب خود توانستید کسی را در رأس قرار دهید که بتواند حافظ این اقتدار باشد و بتواند با یک دیپلماسی کامل عیار، این قدرت را در دنیا حفظ کند و توسعه بدهد، در این صورت شما به تکلیف خود عمل کرده اید.

حفظ اقتدار نظام، معیار انتخاب ملت باشد

امام جمعه مشهد گفت: از خودمان بپرسیم این اقتدار چه بود و چه طور به وجود آمد؟ افزون بر صلابت بزرگ و بلندپایه رهبر معظم انقلاب، این اقتدار نتیجه دیپلماسی خاصی بود که در ارتباط با کشورها و ملت های همسایه حاصل شد. طرف ما ملت ها هستند و نه دولت ها. اگر توانستیم دیپلماسی خود را در این کشور طوری برنامه ریزی کنیم که ارتباط با ملت ها شکل بگیرد و دل مردم را به سوی خود جلب کنیم، انقلاب توسعه پیدا می کند. همین می شود که آمریکا سرکوب می کند اما اساتید و دانشجویان آن ها هنوز «مرگ بر اسرائیل» می گویند زیرا رهبر معظم انقلاب به دانشجویان نامه می نویسند.

ایشان بیان کرد: اگر دیپلماسی ما بتواند این خط سیر را ادامه بدهد، می تواند همچون گذشته موفق باشد اما اگر کسانی روی کار بیایند که بخواهند برای رفع تحریم ها از سر استیصال با آمریکا و سران استکبار رفتار کنند، این برای ما اوج بدبختی را به ارمغان می آورد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار کرد: اینها که شعار می دهند و می گویند ما تحریم ها را برطرف می کنیم، باید از آن ها سؤال کرد چطور می خواهند تحریم ها را حل کنند؟ با دورزدن تحریم ها، ارتباط با همسایگان و تقویت اقتصاد مقاومتی یا با همان نکبت و افتضاحی که برجام برای ملت به وجود آورد و ما را به پای اروپا و آمریکا انداخت که رفتیم با وزیر امور خارجه شیطان بزرگ در پیاده رو قدم زدیم؟ این باید ملاک اصلی شما در انتخاب باشد و کسانی که باید منتخب شما باشند، باید با این معیار انتخاب شوند.

    بیان دیدگاه