مسجدی‌های مسجدساز در نقطه صفر مرزی

امام جماعت مسجد امام هادی# تایباد و گروهی از مسجدی های فعال این مسجد، با جذب مساعدت خیران دیگر شهرهای کشور اقدامات ارزنده ای از جمله مسجدسازی و خدمت جهادی به مردم مرزنشین خراسان رضوی را به ثمر رسانده اند.

1.jpg
2024-06-16 11:06:58

حجت‌الاسلام حیدر سجادی، امام‌جماعت مسجد امام هادی علیه‌السلام شهرستان تایباد و مدیر مؤسسه خیریه این مسجد، در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، خدمت به محرومان این منطقه مرزی را افتخار خود و خیران مسجدی دانست و گفت: خیران و همسنگرهای مسجدی تایباد، با سپاس به درگاه خداوند متعال و با کمک‌های خیرخواهانه خود گل لبخند را به نیازمندان مناطق کم‌برخوردار هدیه می‌کنند.

وی افزود: خیریه مسجد امام هادی علیه‌السلام، از سال 1390در شهر مرزی تایباد شروع به فعالیت نموده و در حال حاضر حدود دو هزار خانوار را زیر پوشش مستقیم و غیرمستقیم دارد.

مسجدسازی

امام‌جماعت مسجد امام هادی علیه‌السلام با تاکید بر اینکه مسجد پایگاه عبادی، فرهنگی و سیاسی هر محله به شمار می‌رود، افزود: در طول این سالها که از تاسیس این مسجد وخیریه می گذرد ساخت و یا تعمیر و تجهیز مساجد در روستاها و مناطق مرزی که یا فاقد مسجد هستند یا مسجد آنها نیاز به بازسازی و تجهیز دارد از اولویت های این خیریه بوده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ساخت مسجد امام صادق علیه‌السلام در روستای کمرسوز شهرستان تایباد با کمک خیرین تایبادی و تهرانی، ساخت وضوخانه مسجد امام علی علیه السلام، کمک در ساخت نمای بیرونی مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام و یا بخش های جانبی مسجد مانند آماده‌سازی باب سوم مغازه فروشگاه منتظران ظهور جهت محصولات فرهنگی از جمله فعالیت های ما در عرصه مسجدسازی است.

کمک به ازدواج و اشتغال جوانان

حجت‌الاسلام سجادی با اشاره به فعالیت‌های این مسجد در طول سال، علاوه بر مسجدسازی؛ اشتغال‌زایی، کمک به تهیه جهیزیه برای تازه عروسان، ساخت و ساز و بازسازی منازل افراد نیازمند و مدارس مانند ساخت وضوخانه، سرویس بهداشتی، حمام، برگزاری و تأمین مراسمات مذهبی شهر و روستاهای حومه، اهدای بسته غذایی در طول سال، ذبح گوسفند در طول سال را از فعالیت‌های این خیریه دانست.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت مساله زیارت و برآورده شدن آرزومندان سفر کربلا تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات ما برای به خصوص کسانی که به دلیل محرومیت و تنگدستی تا کنون به کربلای معلی و نجف اشرف مشرف نشده اند، راه‌اندازی کاروان زیارتی رایگان کربلا است.

برپایی محافل قرآنی و تشویق نوجوانان قرآن آموز

وی افزود: یکی از اهداف ما در مسجد و مؤسسه خیریه این است تا همراه و همگام با نوجوانان و جوانان باشیم و در حد توان علاوه بر برگزاری محافل قرآنی، به شرکت‌کنندگان در محافل و جلسات قرآنی توجه کنیم. به همین منظور همه ساله مراسم تجلیل از فعالان قرآنی به‌ویژه نوجوانان و جوانانی که در مراسمات و محافل قرآنی ماه مبارک رمضان مسجد امام هادی علیه‌السلام حضوری پــر شــور و گسترده داشتند را نیز برگزار می کنیم.

حجت‌الاسلام سجادی بیان کرد: حضور در جلسات و محافل قرآنی و در واقع انس با قرآن، آن‌هم در سنین پائین نوجوانی و جوانی، باعث تأثیرات بسیار خوب و ارزشمندی در آینده در زندگی آن‌ها خواهد گذاشت و مسیر زندگی این عزیزان را همراه با معنویت و خلوص نیت خواهد کرد و یقیناً در پیشرفت‌های تحصیلی، کاری و معیشتی‌شان اثرگذار خواهد بود.

تقسیم مهربانی در عید قربان و غدیر

امام‌جماعت مسجد امام هادی علیه‌السلام شهرستان تایباد افزود: در پی سفر جمعی از خیران تهرانی در این هفته به مؤسسه خیریه امام هادی# کمک‌های خوبی جمع‌آوری شده و موفق به ارائه خدمات به مستمندان واقعی و همچنین جذب کمک برای اجرای برنامه‌های مذهبی این مسجد فعال در شهرستان تایباد شدیم.

وی با اشاره به آمار این کمک‌ها نیز گفت: تأمین 50 کیسه برنج برای جشن عید غدیر خم و عید اکمال دین، توزیع 5 کمک‌جهیزیه اهدایی به مبلغ 500 میلیون ریال، تأمین 50 کیسه برنج برای مراسم محرم، تأمین 50 کارتن کیک برای جشن غدیرخم در شهر و روستاهای تایباد و تهیه جوایز نفیس برای جشن  ولایت امیر مؤمنان علی# نمونه‌ای از این کمک‌ها است.

ی همچنین ارسال یک کامیون 10 تن وسایل دست دوم منزل توسط خیران مشهدی و تأمین مقداری از هزینه ساخت مسجد امیرالمؤمنین علی# را از دیگر کمک‌های خیران به این منطقه عنوان کرد.

حجت‌الاسلام سجادی در خصوص برنامه‌های موسسه در ایام عید قربان گفت: تقسیم سه کمک جهیزیه در بهلول آباد، همچنین اهداء یک کولر آبی به مسجد روستای دوغارون، اهدای جارو برقی سه موتوره و قفسه جاکفشی به مسجد روستای بهلول آباد؛ اهدای دو عدد بخاری برای دو زوج در برق مزار شریف شهرستان تایباد و همچنین اهدای دو کولر دست دوم برای دو خانواده محروم در محله خیام و کاریز شهرستان تایباد از جمله برنامه های این چند روز خیریه است.

مشاهده 4367433.jpg
4367433.jpg
مشاهده 4367435.jpg
4367435.jpg
مشاهده 4367436.jpg
4367436.jpg
مشاهده 4367437.jpg
4367437.jpg
مشاهده 4367438.jpg
4367438.jpg
    بیان دیدگاه