آیت‌الله‌علم‌الهدی:

درمان بیماران نیازمند، دغدغه اصلی رئیس جمهور شهید و دولت سیزدهم بود

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: 23 طرح و مصوبه مرتبط با حوزه سلامت، دستاوردهای شاخص سفر استانی رئیس جمهور شهید به خراسان رضوی بود و ثابت کرد که در دولت سیزدهم توجه ویژه به حل چالش‌های موجود در حوزه بهداشت و سلامت مردم وجود دارد.

UUVMODBqdnFMYTFjOEt6UFVoTmJSUT09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2024-06-13 08:39:50

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در حاشیه دیدار با رؤسای دانشگاه‌‌های علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با اشاره به خدمات ارزشمند و مؤثر دولت سیزدهم در گسترش زیرساخت های درمانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب پیش تر تأکید کرده بودند که تنها گرفتاری بیماران و همراهان آن ها باید رنج ناشی از بیماری باشد زیرا گاهی اوقات وقتی فرد بیمار می شود اما امکانات مالی لازم برای درمان را ندارد و این رنج حتی از خود بیماری برای فرد سخت تر است.

ایشان افزود: اگر ما بخواهیم خدمات دولت سیزدهم را در دوره سه سال مدیریت شهید آیت الله رئیسی بررسی کنیم، به واقع می بینیم که ایشان در سیره و عمل خود این فرمایش حضرت آقا را نصب العین قرار داده بود و همیشه تأکید می کرد که در حوزه درمان، اولویت اول رسیدگی به رنج ها و آلام بیماران و همراهان آنهاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه 23 طرح و مصوبه مرتبط با حوزه سلامت، بهداشت و درمان، دستاوردهای شاخص سفر استانی رئیس جمهور شهید به خراسان رضوی بود، خاطرنشان کرد: بیمارستان های وسیع و مجهز در نقاط مختلف استان از جمله حاشیه شهر مشهد و نقاط محروم ثابت کرد که وزارت بهداشت از شخص آقای وزیر گرفته تا مدیران میانی توجه ویژه به حل چالش های موجود در حوزه بهداشت و سلامت مردم دارند.

ایشان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تصریح دارند واکنش پرعاطفه و تاریخی مردم به حادثه ای که برای بالگرد حامل رئیس جمهور و هیئت همراه او پیش آمد، نشان داد سرمایه اجتماعی این انقلاب تا چه حد وسیع و گسترده است. ما امروز از آقای دکتر عین اللهی به عنوان یک عنصر فعال و مجاهد تشکر می کنیم زیرا مجاهدات ایشان در طول این سه سال واقعاً‌ ارزشمند بود و این تلاش ها را میتوان انعکاس دغدغه مستمر آقای رئیسی در حوزه درمان اقشار مختلف مردم و به خصوص فقرا، محرومان و نیازمندان دانست.

    بیان دیدگاه