دومین دوره آموزشی ضمن امامت برگزار شد

دومین دوره آموزشی ضمن امامت با موضوع «مدیریت معضلات و آسیب‌های اجتماعی» و در چهار جلسه با حضور اساتید کشوری برگزار شد.

photo_۲۰۲۴-۰۶-۰۶_۰۸-۳۷-۱۸.jpg
2024-06-06 09:41:13

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی‌ به‌ امور مساجد استان‌های‌ خراسان، دومین دوره آموزشی ضمن امامت با موضوع «مدیریت معضلات و آسیب‌های اجتماعی» برای ائمه جماعات ناحیه شهید اصلانی این مرکز در اردوگاه ثامن‌الائمه مشهد مقدس برگزار شد.

این برنامه با همکاری معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و اداره‌کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و با حضور 100 نفر از ائمه جماعات به‌مدت یک روز اجرا شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی زهان، مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این برنامه با اشاره به مشکلات دوره نوجوانی هدف از این دوره را ارائه کدهایی به ائمه جماعات دانست که به مطالعه در زمینه آن پرداخته و زمینه‌ها و راهکارهای این معضلات را بررسی کنند.

وی با اشاره به اینکه رساندن نوجوان به باور و استدلال در مقابل نوجوانان، دشوار است، گفت: ائمه جماعات کنشگران حوزه پیشگیری از آسیب‌های دوره نوجوانی و جوانی از طریق مسجد و فضاهای فرهنگی و ورزشی محله بوده و باید در این زمینه فعال باشند.

حجت‌الاسلام انصاری، مدیر آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان نیز گفت: به‌دلیل اهمیت موضوع معضلات اجتماعی که در زندگی شهری و حاشیه شهرها با آن درگیر هستیم، در این دوره از دو استاد کشوری دعوت شده است تا امامان جماعت بتوانند حضور خود در محیط محله را با قوت بیشتر ادامه داده و به پیشگیری از این معضلات بپردازند.

وی افزود: در این دوره یک روزه، دکتر قاسم قُجاوند، مددکار اجتماعی، به موضوع «شناخت و مدیریت معضلات اجتماعی» و دکتر حمید صادقیان، روان‌شناس خانواده و مدرّس سبک زندگی، به موضوع «مدیریت هیجانات» پرداختند.

گفتنی است، مدیریت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در راستای رسیدن به مسجد تراز اسلامی، دوره‌های بدو امامت، بدو خدمت، ضمن امامت و ضمن خدمت را برای ارکان مساجد اعم از امام جماعت، اعضای هیئت امنا و خدام، برگزار می‌کند.

    بیان دیدگاه