تقدیر از امام جماعت مسجد المهدی$ روستای سنگ بست برای اجرای طرح «شنبه‌های امربه‌معروفی»

مدیریت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان از حجت‌الاسلام نیکنام، امام جماعت مسجد المهدی عجل الله تعالی روستای سنگ بست شهرستان مشهد برای اجرای موفق طرح «شنبه‌های امربه‌معروفی» در این مسجد تقدیر کرد.

IMG_20240516_130812_568.jpg
2024-05-18 13:28:43

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، طرح «شنبه‌های امربه‌معروفی» در مسجد المهدی عجل الله تعالی روستای سنگ بست شهرستان مشهد، برگزار شد.

حجت‌الاسلام نیکنام، امام جماعت این مسجد در سخنرانی این هفته خود درباره اهمیت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و فضیلت احیای این دو عمل واجب از طریق مساجد، به آیه «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَةٍ ۖ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا ۚ مَا بِصَاحِبِکُمْ مِنْ جِنَّةٍ ۚ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِیرٌ لَکُمْ بَیْنَ یَدَیْ عَذَابٍ شَدِیدٍ» (سبا، 46) (بگو که من به سخنی شما را پند می‌دهم و آن اینکه خالص برای خدا، دو نفر دو نفر با هم یا هر یک تنها قیام کنید و عقل و فکر خود را به کار بندید تا به‌خوبی دریابید که صاحب شما امت، جنون ندارد و او جز این نیست که رسول خداست و از عذاب سخت روز قیامت که در پیش است شما را می‌ترساند.) اشاره کرد.

وی همچنین درباره اصل بی‌تفاوت نبودن مردم نسبت به یکدیگر به این روایت امام باقر علیه السلام اشاره کرد که فرمودند: «ما اعمال البر کلها و الجهاد فی سبیل الله عند الامر بالمعروف و النهی عن المنکر کنفثة فی بحر لجی». (تمامی کارهای نیک از جمله جهاد در راه خدا در مقایسه با امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر مانند آب دهانی است که در دریا انداخته می‌شود.)

گفتنی است، طرح «شنبه‌های امربه‌معروفی» با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی این مرکز، ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان و قرارگاه مردمی و جهادی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر امام خامنه‌ای در مساجد خراسان در حال برگزاری است. 

در این طرح ائمه جماعت مساجد شنبه هر هفته پنج دقیقه بعد از نماز عصر یا نماز عشا درباره اهمیت واجب فراموش‌شده، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، سخنرانی می‌کنند و مدیریت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان نیز از ائمه جماعت فعال در این زمینه تقدیر به عمل می‌آورد که در اولین گام از حجت‌الاسلام نیکنام، امام جماعت مسجد المهدی عجل الله تعالی روستای سنگ بست شهرستان مشهد تقدیر شد.

    بیان دیدگاه