آیت‌الله‌علم‌الهدی:

مادر محور هویت‌آفرین خانواده است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی گفت: هرچه امروزه در خانواده‌ها اتفاق می‌افتد، به مادر خانواده بازمی‌گردد. اگر خانواده هدایت به جریان حق و شهادت پیدا کرد، باید ریشه آن را از مادر جستجو کرد و اگر خانواده خدای ناکرده راهی مسیر ناحق و انحراف شد، بازهم ریشه آن به مادران باز می‌گردد.

IMG_20240509_14564442_051.jpg
2024-05-09 11:05:45

به‌گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با خانواده‌های معظم شهدای امدادگر که در آستانه فرارسیدن هفته جهانی هلال احمر با حضور بیش از 100 نفر از پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدای امدادگر سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: همین تصاویری که از این شهدا بر در و دیوار این حسینیه و سطح شهر آویزان است، یک حقیقت را درباره انقلاب اسلامی ثابت می‌کند؛ اینکه شهادت از اساس برکتی است که ریشه در کانون زندگی خانوادگی دارد. یعنی وقتی نسبت به همه شهدا بررسی می‌کنیم، می‌بینیم این خصوصیت به صورت مشترک وجود داشته که خانواده به محوریت مادرها، خصلت و ذات شهادت را در این فرزندان نهادینه کرده‌اند.

ایشان افزود: بیش از یک قرن از تأسیس نهاد مقدس هلال احمر می‌گذرد و امروز میتوان گفت که مبدأ همه نیکی ها، فداکاری ها و رادمردی هاست. زمانی در این کشور، وابستگی افراد به شیر و خورشید سرخ، ننگ و عار برای افراد محسوب می شد اما اکنون، انتصاب یک فرد به هلال احمر، سند صادق ایثارگری و آزادگی اوست.

مادر، ریشه جریان‌سازی فرهنگی در خانواده

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هرچه امروزه در خانواده‌ها اتفاق می‌افتد، به مادر خانواده بازمی‌گردد. اگر خانواده هدایت به جریان حق و شهادت پیدا کرد، باید ریشه آن را از مادر جستجو کرد و اگر خانواده خدای ناکرده راهی مسیر ناحق و انحراف شد، بازهم ریشه آن به مادران باز می‌گردد. نقش مادر در ساختن فرزند خیلی مهم است. به همین دلیل به جرئت به شما می‌گویم که این بچه‌ها را شما تربیت کردید و شما مایه هدایت آن‌ها بوده‌اید.

ایشان خطاب به مدیران جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: برادران عزیز، خواهران گرامی، باید حافظ این ارزش در جریان هلال احمر باشید. نقطه اوج و تعالی همه فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شما این است که انگیزه برنامه‌های انسان‌دوستانه و خداپسندانه شما به محوریت شهادت‌طلبی و ایثارگری باشد. اگر امدادگر برای خدا به میدان آمد، آن زمان است که میتوان گفت هلال احمر به هدف اصلی و رسالت ذاتی خود به عنوان یک جریان انسان‌ساز و تربیت‌کننده رسیده است.

در ابتدای این دیدار، محسن ذاکریان مدیرکل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا به بیان برنامه‌ها، اهداف و خاطراتی از شهدای امدادگر پرداختند.

    بیان دیدگاه