فصل سوم «مسجد نشان» روی خط تولید

مدیر مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان‌های خراسان در حاشیه تولید فصل سوم مستند مسجد نشان گفت: مسجدنشان، همان قابِ هویت اصلى هر محله است که تصویر حقیقى جامعه را بازتاب می‌دهد.

2.jpg
2024-04-17 09:53:40

حمیدرضا معشوقی، مدیر مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان‌های خراسان در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز، اظهار داشت: آنچه بعد از قریب به یک‌ سال از پخش مجموعه مسجد نشان و پژوهش برای تیم مسجد نشان یقین شد، وجود مساجد کارآمد و فعال بسیاری بود که در فضای رسانه‌ای هیچ اثری از آنها دیده نمی‌شد که با تهیه، ساخت و پخش این مجموعه این خلاء برطرف گردید. مساجد، دارای ظرفیت خدمت‌رسانی گسترده به صورت بالقوه می‌باشند اما آنچه اهمیت دارد حضور محوری به نام امام‌ جماعت است که این ظرفیت‌ها را بالفعل می‌کند.

وی یکی از راهبردهای مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان را الگوسازی دانست و گفت: به تصویر کشیدن و نشان دادن فعالیت‌های اثرگذار مسجد، نوعی تبیین محسوب می‌شود که منجر به تکثیر این الگوها است و مساجد، مراکزی کارآمد برای رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی ایران و حرکت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی هستند و مسجدنشان، رسالت نمایش این کارآمدی را عهده‌دار است.

کارگردان مجموعه تلویزیونی مسجدنشان تصریح کرد: مجموعه‌ تلویزیونی مسجدنشان در فصل اول و دوم شامل مستندهای بلندی بود که به موضوع فعالیت‌های ویژه‌ مسجد می‌پرداخت و با توافق‌ صورت گرفته با مدیران صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی و مدیران شبکه های افق و قرآن، این مجموعه به صورت هفتگی از این شبکه‌ها پخش شده است.

معشوقی در رابطه با تولید فصل سوم مسجد نشان نیز گفت: مراحل پیش تولید فصل سوم مسجد نشان آغاز شده و مسجدنشان، همان قابِ هویت اصلى هر محله است که تصویر حقیقى جامعه را بازتاب می‌دهد.

همچنین وی ادامه داد:این مجموعه نیز از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی و شبکه های افق و قرآن سیما جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

وی تأکید کرد: مساجد خالى نیستند و این ما هستیم که مسجد رفتنمان گذرى شده است.

    بیان دیدگاه