دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان گرمه معرفی شد

آیین معارفه حجت‌الاسلام حسن قنبری دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان گرمه با حضور رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی، امام جمعه شهرستان گرمه، فرماندار، امامان جماعت و سایر ارکان مساجد، در دفتر امام جمعه  این شهرستان برگزار شد.

photo_۲۰۲۴-۰۴-۰۳_۲۰-۳۳-۰۲.jpg
2024-04-04 09:24:43

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در این مراسم حجت الاسلام رحمانى امام جمعه شهرستان گرمه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبرى در موضوع گام دوم انقلاب و حوادث اخیر سوریه که منجر به شهادت سردار رشید اسلام سرلشگر محمدرضا زاهدى و همرزمان ایشان شد، بر شرکت با شکوه همه مردم در مراسم روز قدس تاکید کرد.

حجت‌الاسلام خانى، رئیس مرکز رسیدگى به امور مساجد خراسان شمالى نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت حضور روحانیت در مساجد، به این روایت پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله اشاره کرد که فرمودند: «إنَّ اللّه َ عَزَّوجَلَّ إذا أحَبَّ عَبدا جَعَلَهُ قَیِّمَ مَسجِدٍ» (خداى عز و جل، هرگاه بنده‌اى را دوست بدارد، او را برآورنده نیازهاى مسجدى قرار مى‌دهد). (کنز العمّال: ج 7 ص 653 ح 20750)

وی همچنین عمران مساجد را به حضور مرتب و منظم جمعیت و جوانان و نوجوانان دانست که یکى از مهمترین راهکارهاى شکوه و عمران مساجد است و در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع مساجد و نقش آن در امور جامعه، کتاب‌ فرهنگ نامه مسجد آیت الله رى شهرى را معرفى کرد.

وی در معرفی این کتاب بیان داشت: این کتاب شامل رهنمودهای قرآن و حدیث درباره مساجد است که با ساختاری جدید، نکات مهم و آموزنده ای را ارائه می کند و حاوی دوازده فصل است: فضیلت مسجد، برکت های مسجد، ساختن مسجد، بزرگداشت مسجد، آبادانی معنوی مسجد، حضور زنان در مسجد، خدمت به مسجد، احکام و آداب مسجد، ویران کردن مسجد، برترین مسجدها، مسجد درون خانه و مسجدهای نکوهش شده.

گفتنی است که این مجموعه، بخشی از دانش نامه قرآن و حدیث است که به دلیل اهمیت موضوع، به صورت مستقل عرضه شده است.

    بیان دیدگاه