در دیدار ائمه جماعات مشهد مطرح شد؛

افق‌های روشن کشور را باید به مردم نشان داد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هدف دشمن ایجاد یأس و خاموش کردن شعله‌های امید در دل مردم به ویژه جوانان است باید در جامعه امیدآفرینی کرد و افق‌های روشن کشور را به مردم نشان داد و موفقیت‎‌های کشور در عرصه‌های مختلف علمی و دفاعی، اقتدار و نفوذ ایران در منطقه را برای جامعه تبیین کرد.

1.jpg
2024-03-26 12:33:31

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی‌ به‌ امور مساجد استان‌های‌ خراسان، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار با ائمه جماعات حرم مطهر رضوی و مساجد مشهد گفت: گفت‌وگو با مردم، پاسخگویی به سؤالات جوانان و امیدآفرینی از رسالت‌های مهم ائمه جماعات مساجد است و باید در مساجد با مردم گفت‌وگو کنند و سخنان و دغدغه‌های آنان را بشنوند و سنگ صبور مردم و جوانان باشند.

وی حضور کمرنگ نوجوانان و جوانان در مساجد را از دغدغه‌های دلسوزان کشور مطرح و بیان کرد: نسل جوان سرمایه حقیقی اسلام و کشور محسوب می‌شود لذا این قشر باید مخاطب اصلی روحانیون و مساجد باشند حضور در مساجد با فطرت انسان‌ها همسو است بنابراین با به کارگیری روش‌ها و راه‌های متناسب، به طور قطع می ‎توان بخش قابل توجهی از جوانان و نوجوانان را به این اماکن مقدس جذب کرد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهتمام رهبر معظم انقلاب به مساجد گفت: مساجد مشهد باید الهام گرفته از مکتب امام رضا# و در کشور الگو باشند چنان که رهبر معظم انقلاب از مصادیق بارز امامان جماعت موفق در مشهد هستند و پیش از انقلاب امام جماعت موفقی در مساجد کرامت و امام حسن مجتبی# بودند.

حجت‌الاسلام مروی افزود: به برکت مساجد و حضور فعال روحانیون، امروز تهدیدات حاشیه شهر به فرصت تبدیل شده است و این نشان از نقش مهم و تأثیر گذار مسجد و ائمه جماعات دارد.

وی اضافه کرد: کارکرد و نقش مهم مساجد هنگامی آشکار می ‎شود که مساجد برای مدتی تعطیل شوند آن گاه آشکار خواهد شد که وضعیت جامعه و کشور چگونه می‌‎‌شود آرامش و سکون جامعه علی‌‎رغم تمام هجمه‌های ناپاک تبلیغاتی، روانی، اقتصادی و تحریم‌های دشمنان، از برکات مساجد است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هجمه‎‌های انبوه تبلیغاتی و شایعات علیه جمهوری اسلامی در فضای مجازی که یک نمونه آن را در اغتشاشات سال گذشته مشاهده کردیم وظیفه مساجد را سنگین کرده است، ایمان مردم آماج تهاجم مستمر و چندلایه فرهنگی دشمن است و مساجد، سنگرهای دفاع و صیانت از اسلام، فرهنگ، اعتقادات دینی مردم و روشنگری افکار و اذهان هستند.

حجت‌الاسلام مروی با تاکید بر این که در مساجد باید به روی همه مردم باز باشد اظهار کرد: مسجد باید توسط مردم ساخته و اداره شود و ائمه جماعات باید با مردم انس و دوستی داشته باشند.

وی با اشاره به استحکام و اقتدار رو به افزایش نظام مقدس اسلامی علی‎رغم تمام توطئه‌ها و فتنه انگیزی‌های استکبار ابراز کرد: یکی از نمونه‌های بارز تأثیر انقلاب اسلامی در دنیای امروز را در غزه و فلسطین می‌بینیم، شکست و نابودی اسرائیل در غزه رقم خورده است و این یک شعار نیست بلکه یک واقعیت است و صدها کیلومتر زیر شهری که به طور دائم در رصد رژیم صهیونیستی بوده تونل زده شده است بدون این که اسرائیل متوجه شود.

او اضافه کرد: این که اسرائیل این گونه همچون سگ هار به جان مردم افتاده است به دلیل ضربه جبران ناپذیری بوده که بر حیثیت او وارد شده است؛ اسرائیلی‌ها روزهای نخست خود را باخته بودند و حتی نگران بودند که تونل‌ها تا زیر اسرائیل کشیده شده باشد و سران استکبار یکی یکی برای روحیه دادن به آنها به فلسطین سفر می کردند و این طلیعه شکست اصلی اسرائیل است.

مشاهده 11.jpg
11.jpg
مشاهده 12.jpg
12.jpg
مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده 15.jpg
15.jpg
مشاهده 16.jpg
16.jpg
مشاهده 2.jpg
2.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 7.jpg
7.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
مشاهده 9.jpg
9.jpg
    بیان دیدگاه