ویژه برنامه تلویزیونی «همسنگرهای مسجدی» گامی در ترویج گفتمان مسجدمحوری

مسئول مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: با توجه به اینکه مسجد یکی از محوری‌ترین اماکنی است که در امر انتخابات اثرگذار بوده، لذا تولید ویژه برنامه تلویزیونی «همسنگرهای مسجدی» و پخش آن از شبکه افق و شبکه استانی و تولید کلیپ‌های پاسخ به شبهات از برنامه‌های این نهاد مسجدی در ایام انتخابات بود. 

DSC_7068.jpg
2024-03-05 12:24:50

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حمیدرضا معشوقی، مسئول مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان‌های خراسان در نشست خبری فعالیت‌های این مرکز، گفت: متاسفانه در جامعه کنونی نقش مسجد کمرنگ شده و پرداختن کمرنگ رسانه‌ها به نقش مهم مساجد یک علت مهم در این رابطه است. 

وی افزود: با توجه به اینکه مسجد یکی از محوری‌ترین اماکنی است که در امر انتخابات اثرگذار بوده، لذا تولید ویژه برنامه تلویزیونی «همسنگرهای مسجدی» و پخش آن از شبکه افق و شبکه استانی و تولید کلیپ‌های پاسخ به شبهات از برنامه‌های این نهاد مسجدی در ایام انتخابات بود. 

معشوقی تصریح کرد: ویژه‌برنامه همسنگرهای مسجدی، ویژه انتخابات، در 11 قسمت 30 دقیقه ای با حضور مهمانان کشوری از جمله حجج اسلام والمسلمین پناهین، راجی، طائب، صالح پرور و آقایان مجید اسماعیلی، خواجه پور تولید و پخش شده است.

وی بیان کرد: این برنامه برای 200 مسجد شاخص در نظر گرفته شد که در 110 مسجد استان اکران آن صورت گرفت و سعی می‌کنیم گفتمان مسجدی که با این فعالیت‌ها در مساجد شکل می‌گیرد را تداوم بخشیم.

گفتنی است، مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان‌های خراسان، ساخت برنامه‌های تلویزیونی مثل مسجدنشان و بوریا، مستند عبای شهر، فیلم کوتاه مهمان مسجد و... را در کارنامه دارد.

    بیان دیدگاه