نرم‌افزار مسجدنا، گامی در تأمین نیاز مساجد

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان گفت: با نرم‌افزار مسجدنا، مسجدی ها می توانند مشاوره رایگان قضایی دریافت کرده، مشکلات محله خود را از نهادهای دولتی پیگیری و برای مسجد خود سخنران دعوت کنند، پاسخ شبهات روز را ببینند و گزارش مساجد خود را ثبت کنند.

unnamed.jpg
2024-02-26 13:27:34

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان در گفت‌و‌گو با روابط‌عمومی این مرکز از انتشار نرم‌افزار اندرویدی مسجدنا، به‌همت همکاران این معاونت خبر داد.

وی با اشاره به اینکه این نرم‌افزار برای استفاده عموم مردم و همسنگرهای مسجدی تهیه شده است، گفت: دوره‌های مختلف آموزشی، طرح‌های مختلف مسجدمحور و فضای تعاملی، بخش‌های مختلف این نرم‌افزار است که بخش فضای تعاملی برای طرح‌هایی مثل شهید اصلانی و ثبت مشکلات محلات توسط مردم و پیگیری آن به‌صورت مسجدمحور ایجاد شده است.

حجت‌الاسلام احمدنیا، با اشاره به بخش پژوهش‌نما در این نرم‌افزار گفت: محتواهای مختلف پژوهشی که در دفتر نشر و پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان تولید شده در این بخش قرار دارد و در بخش ویژه‌نامه‌ها نیز محتوایی به‌روز برای کنشگران اجتماعی و سیاسی، ائمه جماعات، دانشجویان و دانش‌آموزان بارگزاری می‌شود. 

وی افزود: بسته محتوایی «نعمت حضور» ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری، بخش دیگری است که در این نرم‌افزار در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان گفت: مجلس شایسته یکی از عناوین بخش نعمت حضور است که رزومه همه نامزدهای محترم مجلس را در اختیار مردم، مسجدی‌ها و فعالان تشکل‌ها قرار می‌دهد که بتوانند از آن استفاده کرده و در صورت نیاز نامزد موردنظر خود را به تشکل یا مسجد خود دعوت کنند تا با مردم گفت‌وگو کند.

«انتخابات؛ تکرار یا تغییر»، «پاسخ به شبهات روز سیاسی»، «متن منبر کوتاه و بلند»، «شاخص‌های انتخاب اصلح»، «عملکرد مجلس یازدهم»، «بسته‌های نمایشگاهی» و «پاسخ مراجع تقلید به استفتائات پیرامون انتخابات» از عناوین دیگر بخش نعمت حضور است که حجت‌الاسلام احمدنیا به آن اشاره کرد.

وی تصریح کرد: بخش دیگر نرم‌افزار مسجدنا درخواست اعزام سخنران به مساجد است و مساجدی که تمایل دارند سخنران یا هادی سیاسی در ایام مختلف طول سال به مسجد آن‌ها بیایند می‌توانند از این بخش استفاده کنند، مخصوصا برای انتخابات و هفته‌ای که در آن قرار داریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان در پایان گفت: ثبت گزارش مساجد و تشکل‌ها و فعالیت‌های آن‌ها بخش دیگری است که در این نرم‌افزار تدارک دیده شده است.

    بیان دیدگاه