تولید ویژه‌برنامه انتخاباتی؛

در برنامه همسنگرهای مسجدی، خط قرمز و ممیزی نداریم

مدیر مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان های خراسان با تأکید بر اینکه در برنامه همسنگرهای مسجدی هیچ گونه خط قرمز و ممیزی نسبت به بیان چالش‌ها و مشکلات مسجد و موضوعاتی که پیرامون مسجد درحال شکل‌گیری است نداریم، گفت: از همین رو در ویژه برنامه انتخاباتی نیز به صراحت در رابطه با انتخابات و شبهات پیرامون آن به گفت‌و‌گو پرداخته‌ایم.

IMG_5010.jpg
2024-02-19 14:43:57

حمیدرضا معشوقی، مدیر مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان های خراسان در گفت‌و‌گو با روابط‌عمومی این مرکز گفت: در مسیر تحقق مسجدمحوری در جامعه، مسئله‌ای که  از اهمیت و اولویت بسیاری برخوردار است، موضوع گفتمان‌‌سازی و الگوسازی است.

وی از تهیه و تولید برنامه همسنگرهای مسجدی در این راستا خبر داد و گفت: این برنامه، به‌صورت گفت‌و‌گومحور و گفتمانی است و به نقش مسجد در جامعه و نظام اسلامی می پردازد.

وی افزود: وقتی محتواهای رسانه‌ای تولیدشده با موضوع مسجد را مورد بررسی قرار می‌دهیم می‌بینیم در این زمینه کم‌کاری‌هایی صورت گرفته و متأسفانه گفتمان‌سازی با هدف تغییر باورها و نگاه مردم نسبت به مسجد، تاکنون آنچنان که باید و شاید محقق نشده است و ما باید در این مسیر اقدامات جدی را دنبال نماییم.

مدیر مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان های خراسان توضیح داد: با توجه به اینکه در بازه زمانی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قرار داریم تصمیم بر این شد که برنامه همسنگرهای مسجدی به‌صورت ویژه‌برنامه انتخاباتی به موضوع نقش مسجد و اهالی مسجد در انتخابات بپردازد و در این زمینه با افراد و اساتید جریان‌های مختلف فکری فرهنگی گفت‌و‌گو  نماید.

وی تصریح کرد: ویژه برنامه انتخاباتی همسنگرهای مسجدی یک مجموعه 10 قسمتی است که از اول اسفند ماه از سیمای سراسری افق ساعت 15:30 به پخش خواهد رسید و ائمه جماعات و اهالی مسجدی به عنوان یک دوره آموزشی کامل با موضوع چگونگی کنشگری در ایام انتخابات در مسجد می‌توانند این مجموعه را به دقت دنبال نمایند.

به‌گفته معشوقی، در بخش اصلی برنامه که پرسش و پاسخ صریح و بی‌پرده صورت می‌گیرد، حجج اسلام والمسلمین طائب، پناهیان، ماندگاری، راجی و صالح پرور و دکتر مجید اسماعیلی و دکتر خواجه‌پور حضور دارند و در میان‌برنامه‌ها با عنوان مسجد و انتخابات نیز به بازخوانی صحیفه امام خمینی پرداخته شده است.

مدیر مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان های خراسان ادامه داد: اهالی مسجد باید از نقش اساسی  و وظایف خود به‌طور دقیق با خبر شوند تا در این بازه زمانی حساس که بناست یکی از مهم‌ترین مجلس‌های تاریخ انقلاب اسلامی شکل بگیرد وظیفه خود را به‌درستی انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه در برنامه همسنگرهای مسجدی هیچ گونه خط قرمز و ممیزی نسبت به بیان چالش‌ها و مشکلات مسجد و موضوعاتی که پیرامون مسجد درحال شکل‌گیری است نداریم، گفت: از همین رو در ویژه برنامه انتخاباتی نیز به صراحت در رابطه با انتخابات و شبهات پیرامون آن به گفت‌و‌گو پرداخته‌ایم.

وی افزود: همچنین تهیه و تولید برنامه همسنگرهای مسجدی با هدف گفتمان‌سازی مسجدی در تمام ایام سال ادامه خواهد داشت و لازم به ذکر است که تهیه کننده این مجموعه، مرکز هنر و رسانه امور مساجد استان های خراسان می‌باشد.

گفتنی است، علاقه‌مندان برای مشاهده این برنامه می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

    بیان دیدگاه