مجلس و دولت شایسته، نیازمند مسجد شایسته است

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا مساجد جایگاه شایسته خود را بیابند، گفت: مجلس و دولت شایسته، نیازمند مسجد شایسته است.

R0F2UURZbEtM.jpg
2024-02-04 21:20:10

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز در جلسه اعطای احکام جدید شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این مرکز، گفت: باید متناسب با جایگاه و مأموریت‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد به تحقق امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کمک کنیم.

وی به مطالبات رهبر معظم انقلاب درباره فعالیت‌های مساجد اشاره کرد و گفت: به‌عنوان متولی مساجد باید برای اجرای اصل هشتم قانون اساسی که سه عرصه از امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را مطرح می‌کند، با محوریت مسجد اقدام کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، سه عرصه یادشده را عرصه‌های فردی، اجتماعی و ساختاری دانست و گفت: بزرگ‌ترین معروف، ایجاد و حفظ و تقویت حکومت اسلامی است و بزرگ‌ترین منکر تضعیف حکومت و همکاری با دشمنان آن است و ما باید نقش و جایگاه خود در رابطه با این بزرگ‌ترین معروف را مشخص و دنبال کنیم.

وی به رابطه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر با مسجد نیز اشاره کرد و گفت: اگر تأکید بر فعالیت‌هایی مثل طرح شهید اصلانی و میزهای خدمت می‌شود با همین نگاه است و شنبه‌های امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر برای تبیین این دو واجب است تا در مردم انگیزه ایجاد شود و آن را دنبال کنند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، بر ضرورت داشتن مدلی برای فعالیت در عرصه ساختاری امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تأکید کرد و گفت: در عرصه اجتماعی این دو واجب، با دولت، مجلس و دستگاه قضایی تعامل داریم که ایجاد 525 شورای حل اختلاف مسجدمحور، 118 پایگاه ازدواج آسان و فرزندآوری، 450 مرکز نیکوکاری، توانمندسازی و کارآفرینی در جهت محرومیت‌زدایی و بیش از 200 پایگاه قرآنی از موارد آن است.

وی افزود: طبق بیانیه گام دوم انقلاب باید به‌سمت مسجدمحوری در همه عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی حرکت کنیم و از آنجا که مجلس و دولت شایسته، نیازمند مسجد شایسته است، باید تلاش کنیم تا مساجد جایگاه شایسته خود را بیابند.

    بیان دیدگاه