احکام جدید شورای امربه‌معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان اعطا شد

جلسه اعطای احکام جدید شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، برگزار شد.

DSC_4972.jpg
2024-02-04 14:28:11

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، جلسه اعطای احکام جدید شورای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این مرکز، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز و مهدی رضایی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این جلسه که معاونان اجرایی و فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان نیز حضور داشتند، گزارشی از فعالیت‌های این مرکز در زمینه احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر از جمله اجرای طرح شهید اصلانی (مسئله‌شناسی مسجدمحور محلات) ارائه شد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اینکه همه تلاش این ستاد برای امیدبخشی و انسجام اجتماعی است، یکی از وظایف این ستاد را مطالبه‌گری از دستگاه‌های اداری دانست.

وی با تأکید بر اینکه اگر دستگاه‌های اداری کارهای خود را درست انجام ندهند آسیب‌ها و منکرات کمتری وجود خواهد داشت، گفت: در این ستاد، اهتمام نداشتن یا ظرفیت نداشتن دستگاه‌های اجرایی برای انجام وظایف خود را پیگیری می‌کنیم.

رضایی با اشاره به طراحی نرم‌افزار مطالبه‌گری «سو» نیز گفت: در مدت 10 ماه که این نرم‌افزار به‌صورت آزمایشی راه افتاده، بیش از 3هزار نفر در آن عضو شده و 8هزار گزارش ثبت کرده‌اند که 80درصد پیگیری گزارش‌ها به نتیجه رسیده است.

وی در پایان با بیان اینکه این نرم‌افزار در پایان سال جاری توسط رئیس جمهور رونمایی خواهد شد، برای همکاری در فعالیت قوی‌تر شوراهای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در مساجد اعلام آمادگی کرد.

    بیان دیدگاه