برگزاری مراسم اعتکاف در 685 مسجد در استان‌های خراسان

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: امسال 685 مسجد در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی اعتکاف برگزار می‌کنند که از این میزان 291 مسجد در مشهد مقدس فعال است و این مساجد مجموعا میزبان بیش از 47هزار نفر معتکف خواهند بود.

امیرحسین احمدنیا.jpg
2024-01-19 09:59:14

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز، با اشاره به اهمیت اعتکاف در ارتقای معنوی جامعه گفت: مراسم معنوی اعتکاف از جمله فرصت‌های ویژه برای مردم جامعه اسلامی است تا بتوانند با حضور در خانه‌های خدا و خلوت با خداوند به خودسازی و ارتقای معنوی مشغول شوند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته در مساجد استان‌های خراسان، گفت: در سال جاری نیز با استقبال بسیار پرشور مردم شاهد افزایش کمی و کیفی اعتکاف خواهیم بود.

وی افزود: امسال 685 مسجد در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی اعتکاف برگزار خواهند نمود که از این میزان 291 مسجد در مشهد مقدس فعال است و این مساجد مجموعا میزبان بیش از 47000نفر معتکف خواهند بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با تأکید بر اهمیت حضور نوجوانان و جوانان در مراسم معنوی اعتکاف ادامه داد: امسال 304 مسجد میزبان دانش آموزان و دانشجویان استان‌های خراسان خواهند بود.

حجت‌الاسلام احمدنیا، همچنین از سه برنامه جدید در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: اعزام سخنران و مربی تخصصی جهاد تبیین و انقلاب اسلامی، کودک و نوجوان، سبک زندگی اسلامی و سواد رسانه توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد، انتشار ویژه نامه برخط محتوایی اعتکاف در سامانه مسجدنا و تأکید بر اقامه نماز باران و قرائت دعای نوزدهم صحیفه سجادیه از جمله برنامه‌های اعتکاف امسال خواهد بود.  

گفتنی است، علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این مراسم معنوی می‌توانند به مساجد محله خود مراجعه کنند و لیست مساجدی که امسال پذیرای معتکفان هستند در اینجا آمده است.

    بیان دیدگاه