نود‌‌و‌‌دومین شماره هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» منتشر شد

نود‌و‌دومین شماره هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» با محوریت بیانات آیت‌‌الله سیداحمد علم‌الهدی‌ در نماز جمعه 22دی‌1402، منتشر شد.

Capture.JPG
2024-01-15 15:20:08

به گزارش روابط‌ عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نود‌‌و‌‌دومین شماره هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» با محوریت بیانات آیت‌‌الله سیداحمد علم‌الهدی‌ در نماز جمعه 22دی‌1402، منتشر شد.

در این شماره، مجموعه بیانات امام‌ جمعه‌ مشهد، حضرت آیت‌ الله علم‌الهدی با عناوین بارش رحمت الهی در ماه رجب، وحشت دشمن از حضور مردم، رأی دادن یک واجب شرعی، آورده شده است.

آیت‌الله علم‌‌الهدی در خطبه عبادی نمازجمعه 22دی‌ماه، در استمرار سلسله مباحث تبیین راهکارهای تحقق تقوای عملی در زندگی اجتماعی، اظهار کرد: انسان معمولاً در عرصه زندگانی خود به دنبال برخی فرصت‌ها و موقعیت‌هاست تا چه در راه تجمع قدرت و ثروت و همچنین در راه تقرب به ذات اقدس پروردگار از آن‌ها استفاده کند. زندگی ما در عرصه عمر دنیایی همچون یک تونل تنگ و تاریک است که هم برای تنفس و هم برای روشنایی باید از منافذی که در آن تعبیه شده است، استفاده شود. این منافذ، فرصت‌هایی است که در عرصه‌ یک سال عمر انسان، در برخی برهه‌های زمانی خاص پیش می‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری، درخطبه سیاسی نماز جمعه، رهنمود و هویت‌بخشی را به‌عنوان دو ویژگی مهم در زمینه تبیین مردمی برشمرد، و گفت: در عرصه رهنمود و توجه دادن به مردم، دو نکته حائز اهمیت است؛ یکی جهت‌دهی دقیق است تا مردم از ابتدا به دقت بدانند باید به کدام جهت حرکت کنند. دومی هم توان‎بخشی معرفتی به مردم است تا مردم بدانند چه کسی هستند و تکلیفشان چیست، چه ظرفیت‌هایی دارند و دوست و دشمن خود را بشناسند، از ترفندهای توطئه‌آمیز بدخواهانشان آگاه باشند و اسلام برایشان به عنوان یک مکتب عملی مطرح باشد.

امام جمعه مشهد در ادامه افزود: برای نسل امروز ما، باید انقلاب بازخوانی شود چون این نسل فعال، با وجود همه ظرفیت‌های سرشار خود نه پیروزی انقلاب را درک کردند، نه امام^ را از نزدیک شناختند و نه دفاع مقدس و جزئیات آن را دیده‌اند. این عزیزان جوان و نوجوان باید بدانند انقلاب از کجا شروع شد، به کجا رسید و کشور را به کجا رساند. عزیزان من! این را بدانید که در طول این سال‌ها هرجا مردم در صحنه آمدند، دشمن شکست خورد، اسلام پیروز شد و کار جلو رفت و این سنت دین ماست.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه وحشت دشمن از حضور مردم بیش از تأثیر توانمندی‌های دفاعی کشور است، اظهار کرد: برادران و خواهران، عزیزان من، بنده این را به صراحت بگویم که اگر امروزه توانمندی‌های دفاعی و تسلیحات نیروهای مسلح ما به این درجه رسیده است، هنوز هم آن چیزی که دشمن را می‌ترساند، حضور مردم ماست. به همین دلیل هم دشمن می خواهد با ناامید کردن و تبلیغات سوء، کاری کند که شما بروید در خانه‌هایتان بنشینید، در مغازه‌ها کاسبی کنید و هر جا هستید، همان جا بمانید اما در انتخابات شرکت نکنید. اینجاست که می‌گوییم حتی اگر سلاح‌های ما ده برابر شرایط کنونی هم باشد، اگر دشمن یقین کند مردم با این نظام نیستند، در حمله نظامی و تجاوز به خاک این کشور حتی صبح را تا ظهر معطل نمی‌کند.

شایان ذکر است هفته‌نامه‌ «خطبه‌ها» از دی‌ماه 1399 به‌صورت مستمر توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان منتشر می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌ مجازی این شماره از هفته‌نامه را از اینجا دانلود نمایند.

    بیان دیدگاه