گزارش کوتاهی از رویداد علمی و بصیرتی «نیم‌روز»

معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با اشاره به همکاری این مرکز در برگزاری رویداد علمی و بصیرتی «نیم‌روز» حوزه علمیه خراسان، به توضیح کوتاه غرفه مسجد شایسته در این نمایشگاه پرداخت.

DSC_1375.jpg
2024-01-04 12:40:28

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین امامی، معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز درباره همکاری در برگزاری رویداد علمی و بصیرتی «نیم‌روز» حوزه علمیه خراسان، گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که اگر مسجد کیفیت شایسته خود را بیابد هزینه‌های مادی و معنوی زیادی از دوش مردم، مسئولان و جامعه برداشته خواهد شد؛ بنابراین وظیفه ما است که در این زمینه قدم برداریم.

وی یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب را پیشرفت کارکرد اجتماعی طلاب، عنوان کرد و گفت: بازدیدکنندگان از نمایشگاه، پس از آشنایی با مباحث تاریخی قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران در صد سال اخیر، پا به غرفه مسجد شایسته می‌گذارند.

معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، افزود: مخاطبان در این غرفه با مباحث مسجد در اسلام، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مطالبات امامین انقلاب و برنامه‌هایی که امروز در مساجد خراسان در حال اجرا است آشنا می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به اهداف برپایی این غرفه، گفت: با تبیین جایگاه مسجد به‌عنوان خانه خداوند در روی زمین، امیدواریم تلنگری ایجاد شود تا فعالیت‌های طلاب در مساجد متمرکز شود و فعال شدن مسجد به‌معنای واقعی اتفاق بیفتد و در نهایت نیز به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کمک شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین امامی در پایان، گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته برای طلاب دایر بود و در دور دوم در هفته آینده پذیرای دانش‌آموزان خواهد بود.

    بیان دیدگاه