رویداد علمی بصیرتی «نیم‌روز»، بصیرت‌آفرین است

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در حاشیه بازدید از رویداد علمی و بصیرتی «نیم‌روز» که با همکاری این مرکز با حوزه علمیه خراسان برگزار شده، گفت: منظومه مفهومی منسجمی در اینجا ایجاد شده که ورود به آن، منجر به بصیرت‌افزایی بازدیدکنندگان می‌شود و رسالت حوزه در قبال طلاب و نیز مخاطبان غیرطلبه که آگاهی بخشی سیاسی است، انجام می‌شود.

aERqaFp.jpg
2024-01-02 14:36:22

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در حاشیه بازدید از رویداد علمی بصیرتی «نیم‌روز»، در جمع خبرنگاران، گفت: اسم نمایشگاه بسیار بامُسما است و فرد می‌تواند در نصف روز، تاریخ صدسال اخیر کشور را همراه با شناخت جریان‌ها و حوادث مختلف، مرور کند.

وی افزود: بازدید از این نمایشگاه می‌تواند به طلبه کمک کند که هم عالم به زمان باشد و هم عقبه اتفاقات امروز را بشناسد تا با شناسایی جبهه‌ای که باید در آن نقش‌آفرینی کند، وظیفه خود را انجام دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، این نمایشگاه را بصیرت‌آفرین خواند و گفت: جوانان با حضور در این نمایشگاه، آگاهی سیاسی و اجتماعی خود را ارتقا داده و بصیرت لازم را که به‌تعبیر رهبر معظم انقلاب، قطب‌نمای حرکت سیاسی و اجتماعی است، به دست می‌آورند.

وی با اشاره به این روایت امیر مؤمنان# که می‌فرمایند «لاَ یَحْمِلُ هَذَا اَلْعَلَمَ إِلاَّ أَهْلُ اَلْبَصَرِ وَ اَلصَّبْرِ»، گفت: طلبه اگر بخواهد علمداری جامعه اسلامی را عهده‌دار باشد، باید اهل بصیرت بوده و با تشخیص موقعیت‌های زمانی و مکانی مختلف به تکلیف خود عمل کند و داشتن بصیرت به‌معنای تشخیص دقیق مصداق، در مسائل مختلف است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ شخصیت‌هایی بودند که به‌دلیل نداشتن بصیرت لازم، از مسیر حق فاصله گرفتند، گفت: ربیع بن خثیم در جنگ سفین دچار تردید می‌شود و به امیر مؤمنان# می‌گوید که منطقه عملیاتی من را در جنگ صفین و علیه معاویه تعریف نکنید و مرا جایی بفرستید که از کافر بودن طرف مقابلم مطمئن باشم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، تأکید کرد: این نمایشگاه‌ها باعث می‌شود بتوانیم تکلیف خود نسبت به تشخیص مصادیق حق و باطل، اهل و جبهه حق و باطل را به‌طور دقیق تشخیص دهیم و امام صادق# می‌فرمایند: «شبهات، به کسی که زمانه خود را بشناسد هجوم نمی‌آورد.»

وی در ادامه، با تشکر از مدیریت سیاسی حوزه علمیه خراسان برای ابتکار این نمایشگاه و رویداد، گفت: منظومه مفهومی منسجمی در اینجا ایجاد شده که ورود به آن، منجر به بصیرت‌افزایی بازدیدکنندگان می‌شود و رسالت حوزه در قبال طلاب و نیز مخاطبان غیرطلبه که آگاهی بخشی سیاسی است، انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، در پایان توصیه کرد، زمینه‌ای فراهم شود تا گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی بیشتری در نمایشگاه شرکت کنند.

    بیان دیدگاه