پنجاه‌ویکمین دوره آموزشی بدو خدمت امنا و یازدهمین دوره آموزشی خدام برگزار شد

پنجاه‌و‌یکمین دوره‌ آموزشی بدو خدمت‌ امنا و یازدهمین ‌دوره آموزشی بدو خدمت خدام با حضور‌ اعضای هیئت امنا و خدام مساجد شهرستان‌ رشتخوار، در مسجد علی‌بن‌ابیطالب (علیه السلام)‌ این شهرستان، برگزار شد.

photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۸.jpg
2024-01-02 13:29:32

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، پنجاه و یکمین دوره‌ آموزشی بدو خدمت‌ امنا و یازدهمین‌ دوره آموزشی بدو خدمت خدام با حضور‌ اعضای هیئت امنا و خدام مساجد شهرستان رشتخوار، در مسجد علی‌بن‌ابیطالب (علیه‌السلام) این شهرستان‌ برگزار شد.

نگاه تمدنی به مسجد، آشنایی با جایگاه ارکان مساجد، آشنایی با ظرفیت‌های مساجد و مهارت ارتباط مؤثر از سرفصل‌هایی بود که در دوره آموزشی بدو خدمت امنا‌ با حضور اساتیدی از مشهد تدریس شد.

همچنین در دوره آموزشی خدام مباحثی همچون پدافند غیر عامل، مهارت‌های اطفای حریق و آموزش مسائل ایمنی، آموزش مسائل بهداشت محیط و مسائل مربوط به ایمنی و سلامت، در کنار نگاه تمدنی به مسجد و بیان احکام مربوط به مسجد، تدریس شد.

گفتنی است‌ در این مراسم حکم انتصاب حجت‌الاسلام نظافت، به‌عنوان دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان رشتخوار، تقدیم وی گردید. 

شایان ذکر است مدیریت آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در راستای رسیدن به مسجد تراز اسلامی و احیاء کارکردهای مسجد، دوره‌های بدو امامت، بدو خدمت و ضمن خدمت را برای ارکان مساجد اعم از امام جماعت، اعضای هیئت امنا و خدام، برگزار می‌کند.

مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۰۹-۳۵-۱۸ (2).jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۰۹-۳۵-۱۸ (2).jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۱-۴۰-۴۳.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۱-۴۰-۴۳.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۱-۴۱-۰۸.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۱-۴۱-۰۸.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۴.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۴.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۷.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۷.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۹.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۰۹.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۱۰.jpg
photo_۲۰۲۳-۱۲-۳۱_۱۲-۵۴-۱۰.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۴-۰۱-۰۱_۰۶-۳۲-۱۳.jpg
photo_۲۰۲۴-۰۱-۰۱_۰۶-۳۲-۱۳.jpg
    بیان دیدگاه

    نظرات