دیدار مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با مسئولان فرهنگی شهرستان سرایان

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان خراسان جنوبی با امام جمعه و مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان سرایان و جمعی از مدیران نهادهای فرهنگی شهرستان دیدار کرد.

Z0hyMnY.jpg
2023-12-24 11:44:09

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان خراسان جنوبی، دیدار مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان خراسان جنوبی با امام جمعه و مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان سرایان و جمعی از مدیران نهادهای فرهنگی شهرستان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین مرتضایی، مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان سرایان با بیان جایگاه مسجد به عنوان کانون حفظ و انسجام دین مبین اسلام گفت: علیرغم اهمیت بالای مساجد از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همچنین طول انقلاب اسلامی اما در این حوزه کمتر به مسجد توجه شده است ‌و به عنوان مثال ما در حوزه رسانه و صدا و سیما تولیداتی شایسته مقام مسجد در این خصوص نداریم.

وی با بیان آیاتی از قرآن کریم از مسجد به عنوان مدرسه، دانشگاه و مرکز خودسازی و تحول یاد کرد و مراد از از عمران مسجد در عصر حاضر را عمران فرهنگی متذکر شد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مطهری مقدم، محوریت مسجد در شکل‌گیری جامعه اسلامی و حرکت به سمت تمدن اسلامی به عنوان کانون اصلی اسلام ناب را یادآور شد و افزود: مسجد دارای یک هویت دوگانه می باشد که مظهر پیوستگی فرد، جامعه، دنیا و آخرت در اندیشه اسلامی و تعلق مسجد به آحاد مردم از طیف ها، گروه ها و سلایق مختلف است.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان مأموریت‌های مسجد گفت: مسجد تراز اسلامی از  این ظرفیت برخوردار است که پایگاه همه کارهای نیک باشد و ما با در نظر گرفتن منظومه فکری امامین انقلاب در باب مسجد می بینیم که تربیت و انسان‌سازی، تعلیم و معرفت‌افزایی، روشنگری و بصیرت افزایی، محورفعالیت فرهنگی و اجتماعی و جذب جوانان مأموریت هایی هستند که اگر با محوریت روحانیت شایسته به خوبی در مسجد انجام گیرد، فرد و جامعه را به تراز اسلامی رسانده و زمینه ساز  ایجاد تمدن اسلامی می‌گردد.

مشاهده ۲۰۲۳۱۲۲۴۰۹۳۱۲۴_IMG_0192.JPG
۲۰۲۳۱۲۲۴۰۹۳۱۲۴_IMG_0192.JPG
مشاهده ۲۰۲۳۱۲۲۴۰۹۳۱۴۶_IMG_0194.JPG
۲۰۲۳۱۲۲۴۰۹۳۱۴۶_IMG_0194.JPG
مشاهده ۲۰۲۳۱۲۲۴۰۹۳۱۵۹_IMG_0195.JPG
۲۰۲۳۱۲۲۴۰۹۳۱۵۹_IMG_0195.JPG
    بیان دیدگاه