دیدار مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام با رئیس مرکز امور مساجد

مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام با حضور در مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با رئیس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

DSC_0395.jpg
2023-12-25 10:42:20

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین دعائی، مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام با حضور در این مرکز با حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع، رئیس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع در این دیدار، با تأکید بر اینکه مسجد دارالحکومه اسلام است و باید به شأن و هویت خود برگردد، گفت: مؤسسه مطالعات راهبردی با نگاه متفاوتی که به مسائل دارد، در این زمینه می‌تواند به مسائل پژوهشی مرتبط با بحث مسجدمحوری بپردازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دعائی نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه باید نهضت بازگشت به مسجد نبوی را با قدرت ادامه دهیم، برای همکاری پژوهشی با مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان اعلام آمادگی کرد و گفت: برای تولید کلان‌مدل مسجد تمدن‌ساز نیاز به منابعی داریم که در این مؤسسه، برنامه‌ای در حال آماده‌سازی داریم و پس از طی مراحل نهایی برای بازبینی در اختیار مرکز رسیدگی به امور مساجد قرار می‌گیرد.

گفتنی است، در پایان این دیدار، تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی، تحقیقی و ترویجی در زمینه‌های آموزش، پژوهش و تولید مدل‌های مرتبط با مسجد تمدن‌ساز میان این دو نهاد امضا شد.

    بیان دیدگاه