بررسی مسائل و صدور مصوبات دهستان پیوه‌ژن در طرح شهید اصلانی

نشست جمع‌بندی و صدور مصوبات رفع مشکلات دهستان پیوه‌ژن که مرحله سوم طرح شهید اصلانی این منطقه است، به‌همت معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان برگزار شد. 

1.jpg
2023-11-19 14:02:47

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، جلسه هم‌اندیشی و بررسی درخواست‌ها‌ و مشکلات عمرانی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دهستان پیوه‌ژن، مرحله سوم طرح شهید اصلانی در این منطقه، با حضور فرماندار مشهد، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ائمه جماعات و ارکان مساجد این منطقه، در محل فرمانداری مشهد برگزار شد. 
در این نشست، داوری، معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد با اشاره به این مطلب که اولویت ما خدمت به مردم است، گفت: پاسخگویی وظیفه مسئولان و مطالبه‌گری حق مردم است.

وی در ادامه افزود: با تداوم این نشست‌ها به درک دقیق‌تری از مسائل و راهکارها خواهیم رسید.

در ادامه حجت‌الاسلام حیدری، دبیر شورای امر به معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و تعدادی از ائمه جماعات و فعالان و ارکان مساجد به طرح مشکلات و پیگیری مطالبات مردم  پرداخت.‌ 

حجت الاسلام حیدری با بیان این موضوع که یکی از موضوعات مورد پیگیری در این مرکز، بحث مطالبه‌گری مسجد محور مشکلات و آسیب‌های جدی محلات است‌، گفت: در همین راستا با بهره‌مندی از ظرفیت و تجربه‌ معتمدین و هیات امنای محلات و همچنین نیروهای با انگیزه جوان و هم افزایی ، تلاش می‌شود تا مشکلات محلات از طریق مساجد مرتفع گردد.

دبیر شورای امر به معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، اظهار داشت: مساجد با مطالبه‌گری قانونمند و تحقق بُعد امر به معروف مسئولان توسط مردم (اصل هشتم قانون اساسی)، موجب تسهیل در فرایند خدمت‌رسانی و توجه ویژه مدیران نسبت به مطالبات و مشکلات موجود در جامعه ‌می شوند. 

وی افزود: آنچه در این جلسه مصوب شد، طبق زمان‌بندی معین، الزام اجرایی خواهد داشت و نتیجه اقدامات صورت گرفته با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی، در یکی از مساجد‌ تشریح خواهد شد و بدین ترتیب مردم از نزدیک شاهد برطرف شدن بخشی از مسائل و مشکلات ‌محله خود در مساجد خواهند بود.

گفتنی است، همسنگرهای مسجدی می‌توانند برای پیگیری و ثبت مشکلات محله خود به سایت طرح شهید اصلانی با آدرس www.aslani.masjedona.ir مراجعه کنند.

    بیان دیدگاه