فعالیت نوجوانان خادمیار نماز با لباس متحدالشکل در مسجد حضرت ولی‌عصر$ تربت حیدریه

نوجوانان مسجد حضرت ولی عصر$ تربت حیدریه با تشکیل گروهی با لباس متحدالشکل به خادمیاری نماز مشغول هستند.

photo_2023-11-07_08-38-13.jpg
2023-11-07 09:48:35

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گروه منسجمی از نوجوانان مسجد حضرت ولی عصر$ تربت حیدریه با لباس متحدالشکل به خادمیاری نماز مشغول هستند.

در این راستا، حجت‌الاسلام والمسلمین معلمی، امام جمعه تربت حیدریه به‌همراه دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد این شهرستان با حضور در این مسجد از امام جماعت و اعضای فعال این مسجد برای جذب نوجوانان و مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های مسجد تقدیر کردند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین معلمی در این جلسه با اشاره به فرازی از نامه 47 نهج‌البلاغه که امیر مؤمنان می‌فرمایند: «اللَّهَ اللَّهَ فِی بَیْتِ رَبِّکُمْ لَا تُخَلُّوهُ مَا بَقِیتُمْ فَإِنَّهُ إِنْ تُرِکَ لَمْ تُنَاظَرُوا»، به تاثیر شگرف مسجد در آینده تربیتی کودکان اشاره کرد. 

وی با بررسی اینکه چگونه فاصله گرفتن از مسجد منجر به نابودی سبک زندگی اسلامی شده و زمینه هلاکت و نابودی نسل‌های آینده را فراهم می‌سازد، گفت: شهید مطهری نیز در در این باره می فرمایند که به‌ تجربه‌ ثابت‌ شده‌ است‌ اگر بچه‌ به‌ مسجد نرود، اگر در جمع‌ نباشد، نمازخواندن‌ جمع‌ را نبیند به‌ این‌ کار تشویق‌ نمی‌ شود... باید با بچه‌ های‌ خودمان‌، برنامه‌ مسجد رفتن‌ داشته‌ باشیم‌، تا بچه‌‌ها با مساجد و معابد آشنا بشوند.

گفتنی است در این دیدار، احکام اعضای جدید هیئت امنای این مسجد نیز اهدا شد.

    بیان دیدگاه