همایش سالانه رابطان قرارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری برگزار شد

دبیر قرارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، از برگزاری همایش سالانه رابطان این قرارگاه خبر داد.

photo_2023-10-28_11-17-48.jpg
2023-10-28 07:55:14

خانم سروش، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز، با اعلام این خبر، گفت: رابطان قرارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری، از 75 پایگاه مساجد مشهد و 10 پایگاه مساجد شهرستان‌ها در این همایش یک‌روزه شرکت کردند که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی ادامه یافته و با تقدیر از رابطان فعال به پایان رسید.

سروش، تصریح کرد: 130 نفر از رابطان قرارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری، با شرکت در این همایش، ضمن آشنایی، هم‌فکری و هم‌افزایی با یکدیگر با روند کار این قرارگاه بیشتر آشنا شده و در جریان رشد فعالیت‌ها قرار گرفتند و در پایان نیز از رابطانی که از سال 1401 واسطه خیر بیشترین وصلت‌ها بوده‌اند و از مساجدی که در هفته وحدت به سفره عقد مجهز شده و میزبان ازدواج جوانان بودند تقدیر به عمل آمد.

دبیر قرارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با بیان اینکه در مشهد 80 پایگاه در مساجد ایجاد شده، گفت: این قرارگاه گام بزرگی در راستای مسجدمحوری محلات است که با ایجاد چهار کمیته هم‌سان‌گزینی، فرزندآوری، مشاوره و آموزش و نیز تسهیل‌گری در هر مسجد، به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

وی افزود: قرارگاه ازدواج آسان و فرزندآوری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در هر مسجد شورایی مرکب از چهار نفر از اعضای کمیته‌ها دارد که جمعا 250 نفر در پایگاه‌های ازدواج آسان استان مشغول فعالیت هستند.

سروش، بیان کرد: تاکنون بیش از 2هزار وصلت به‌واسطه این قرارگاه صورت گرفته و امسال با تجهیز 14 مسجد به سفره عقد، بیشر از 100 زوج جشن ازدواج خود را در مساجد برگزار کردند که با استقبال زیاد مردم مواجه شده و درخواست‌های زیادی برای برگزاری جشن ازدواج در مساجد به دست ما می‌رسد.

وی با اشاره به فعالیت‌های پیش روی این قرارگاه نیز گفت: کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی واسطان و جشن ازدواج سالانه زوجینی که امسال به‌وسیله قرارگاه به وصلت رسیدند از فعالیت‌های آینده این قرارگاه است.

    بیان دیدگاه