طلاب جوان با استفاده از ظرفیت مسجد محله به تبلیغ دین بپردازند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: طلبه باید با ورود به پایه‌های بالاتر وارد مباحث تبلیغی شده و با استفاده از ظرفیت مسجد محله به تبلیغ دین بپردازد.

49969_00.jpg
2023-09-28 11:54:05

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در آیین افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه این استان، که در شبستان امامزاده سیدعباس# بجنورد برگزار شد، اظهارکرد: طلاب از همان سال اول ورود به حوزه علمیه باید مواردی از قبیل علم آموزی، وجود ذخیره علمی فراوان و نیز تهذیب و تزکیه نفس را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه سطح علمی و دانش جامعه ارتقا یافته و شبهات ایجاد شده در امور مختلف سنگین و سخت است، توصیه کرد: طلاب ذخیره علمی فراوان داشته باشند تا بتوانند با پاسخگویی به موقع و متناسب در موضوعات مختلف در جامعه حاضر شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر لزوم تمرین تهذیب و تزکیه نفس، تصریح کرد: طلاب این امر را بیش از پیش مورد توجه قراردهند تا هنگامی که هواهای نفسانی و مسائل مربوط به منافع و مقام به میان می‌آید، زمین نخورند، زیرا عالم فاسد دنیا را فاسد می‌کند و عالم مصلح، جهان را اصلاح خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نوری خطاب به طلاب سطح چهار و پنج بیان کرد: باید با ورود به این سطوح وارد مباحث تبلیغی هم بشوید، لازم نیست مسئولیت عهده دار شوید اما باید راه‌های تبلیغ را فرا گیرید و منتظر نمانید که مراکز فرهنگی درخواست همکاری اعلام کنند بلکه خودتان با استفاده از ظرفیت مسجد محله به تبلیغ بپردازید.

‌وی با بیان‌ اینکه طلاب در همین آغاز سال تحصیلی برای خود برنامه ریزی داشته باشند تا در علم آموزی به نتایج بهتر برسند، افزود: بررسی کنید طی سال گذشته چه مشکلاتی در آموزش و دروس خود داشته اید؛ سعی خود را بر این بگذارید تا نقاط ضعف را برطرف کنید و سال جدید را متفاوت تر از سال گذشته آغاز کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه امروزه در همه شهرها زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های علمیه فراهم بوده و کم کاری و توجیح طلاب پذیرفته نیست، یادآور شد: مدیران و مسئولان حوزه‌های علمیه برنامه ریزی لازم را دارند اما برنامه ریزی فردی هم باید از سوی خود افراد انجام شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی‌ در بخشی از سخنان خود، بر حفظ حرمت اساتید و کادر آموزشی از سوی طلاب تاکید کرد.

    بیان دیدگاه