سازمان همکاری اسلامی یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی را محکوم کرد

دبیر خانه سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه ای، ادامه یورش‌های شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان اشغالگر اسرائیل به مسجد الاقصی را محکوم کرد.

10152621_246.jpg
2023-09-19 12:55:16

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان،­ ­به نقل از خبرگزاری سما، سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد: ادامه یورش‌های شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی، نقض آشکار توافقنامه‌های ژنو و قوانین بین المللی است.

دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه ای، تداوم یورش‌های شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان اشغالگر اسرائیل به مسجد الاقصی را محکوم کرد.

دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی افزود: این سازمان یورش‌های شهرک نشینان صهیونیست افراطی به مسجد الاقصی را در راستای ادامه حملات و تجاوزگری‌های رژیم اسرائیل به عنوان یک نیروی اشغالگردر هتک حرمت به مکان‌های مقدس، جریحه دار کردن و تحریک احساسات مسلمانان، نقض آشکار توافقنامه‌های ژنو و قوانین و حقوق بین المللی می‌داند.

سازمان همکاری اسلامی با تاکید بر اینکه تمام مساحت و صحن‌های مسجد الاقصی، محل عبادت (مختص) مسلمانان است، از طرف‌های فعال جامعه بین المللی خواست به مسئولیت خود عمل کنند و اسرائیل را به عنوان یک نیروی اشغالگر تحت فشار بگذارند تا این رژیم تخلفات و تجاوزگری‌های مستمر خود علیه فلسطینی‌ها و مکان‌های مقدس آنان را متوقف کند و به حرمت مقدس این اماکن احترام بگذارد و هویت قانونی، تاریخی و اسلامی مسجد الاقصی را حفظ کند.

دبیر خانه سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد بر اساس منشور این سازمان، حمایت از آرمان ملت فلسطین و کمک به فلسطینی‌ها در دستیابی به حق تعیین سرنوشت خود امری ضروری است.

    بیان دیدگاه