آبادی مسجد، راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: یکی از راه‌های تقویت روحیه مقاومت در برابر دشمن آباد کردن مساجد است. البته عمران و آبادانی مسجد به ساختن گنبد و گلدسته نیست بلکه آبادانی مسجد به حضور فعال نیروهای جوان و انقلابی در آن است.

1306207.jpg
2023-09-18 08:03:05

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ماندگاری، در رواق امام خمینی^ حرم مطهر رضوی گفت: یکی از برکات عزاداری برای سیدالشهدا# و پیاده‌روی اربعین اتحاد مسلمانان است. در ایام عزاداری سیدالشهدا# همه مسلمانان زیر بیرق عزای حسینی جمع می‌شوند و با هم مهربان هستند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن از این اتحادی که در جریان پیاده‌روی اربعین بین مسلمانان ایجاد شده به وحشت افتاده است و ما باید حتی المقدور روحیه خدمت، مهرورزی و مهربانی که در پیاده‌روی اربعین داشتیم را حفظ کنیم و این میز خدمت و این خدمت جهادی را به دیگر ایام سال تسری دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری بیان کرد: دشمن همیشه در صدد است که اتحاد مسلمانان را در هم بشکند و دستور قرآن برای مقابله با دشمن؛ «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ» است. انقلابی شدن خیلی راحت است ولی انقلابی ماندن کار بسیار دشواری است. برای انقلابی ماندن نیاز به استقامت داریم.

وی بیان کرد: یکی از راه‌های تقویت روحیه مقاومت در برابر دشمن آباد کردن مساجد است. البته عمران و آبادانی مسجد به ساختن گنبد و گلدسته نیست بلکه آبادانی مسجد به حضور فعال نیروهای جوان و انقلابی در آن است.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: قرآن برای حفظ اتحاد مسلمین به آنها دستور می‌دهد که به «حَبلُ الله» تمسک کنند که در روایات اسلامی از «حبل الله» تعبیر به ولایت اهل بیت# شده است. بنابراین اگر امتی می‌خواهد استقامت آنها در برابر دشمن نشکند باید ولایتمدار باشد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از راه‌هایی که کمک می‌کند استقامت ما در برابر دشمن نشکند، این است که هرگز به تبلیغات دروغ دشمن توجه نکنیم. چرا که اگر به تبلیغات دشمن گوش کنیم مانند مردم کوفه از نماز خوان بودن فردی چون امیرالمومنین# تعجب خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری خاطرنشان کرد: دو ماه عزاداری برای سیدالشهدا# باعث شده شور و شعور حسینی در ما ایجاد کنیم و اگر این دستاورد ارزشمند را در خود حفظ کنیم این شور و شعور ما را به ظهور منجی عالم بشریت خواهد رساند.

    بیان دیدگاه