قدردانی از میزبانی و تکریم شایستۀ مسجدی ها

قدردانی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، از میزبانی و تکریم شایستۀ مسجدی‌ها توسط ائمۀ معظّم جماعت، ارکان محترم مساجد، فرماندهان گرامی پایگاه‌های بسیج و همسنگرهای‌ عزیز مسجدی مشهد مقدّس از میهمانان حضرت امام علی بن موسی الرضا علیهماالسلام 

4049113.jpg
2023-09-17 10:47:19

بسم الله الرحمن الرحیم 

قال رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله : ستُدفن بضعة منی بأرض خراسان، لایزورها مؤمن إلا اوجب الله له الجنة وحرّم جسده علی النار (مجلسی، 1339ق، ج102، ص31).
به زودی پاره‌ای از تن من در سرزمین خراسان دفن می‌گردد، هر مؤمنی او را زیارت کند، خداوند بهشت را برای او واجب کرده و جسم او را بر آتش جهنم حرام می‌کند. 
 

ائمۀ معظّم جماعت، ارکان محترم مساجد، فرماندهان گرامی پایگاه‌های بسیج و همسنگرهای عزیز مسجدی‌ خراسان

مهربانی، اخلاص و ایثار شما همسایگان با معرفت امام رئوف علیه‌السلام، بار دیگر، حماسه‌ای کم‌نظیر آفرید و در دهه پایانی ماه صفر، خاطراتی خوش و به‌یادماندنی از میزبانی کریمانه شما بر جای گذاشت. 

این حرکت جهادی و مخلصانه، با راهپیمایی حماسی جاماندگان اربعین آغاز شد و با استقبال پرشور مردم و میزبانی و موکب‌داری مسجدی‌های عزیز از زائران عزادار، راهپیمایی عظیم اربعین نجف تا کربلا را تداعی نمود و دلهای شیدای محبین سیدالشهداء علیه‌السلام را روانۀ حریم مطهّر فرزند غریبش حضرت امام رضا علیه‌السلام نمود. 

تداوم این حرکت مردمی، پویش عظیم «هم‌محلّۀ امام رضا علیه‌السلام» با محوریّت مساجد و مشارکت گستردهٔ مردم در خدمت‌رسانی به زائرینی بود که در ایام پایانی ماه صفر به مشهد مقدّس مشرّف شدند و میزبانی عاشقانه و مخلصانۀ مردم مشهد موجب شد که خدماتی همچون اسکان رایگان، حمل و نقل صلواتی، توزیع میلیون‌ها وعدۀ غذایی، نذر انواع خدمت و مهارت، فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و... با محترمانه‌ترین تحیّات و تکریم‌ها به میهمانان ولی‌نعمتمان ارائه شده و اقامت و زیارتی خوش برای آن عزیزان رقم بخورد. 

به فضل الهی و با مدد از پیشگاه مطهر حضرت ثامن‌الائمه علیهم‌السلام، این حرکت زیبا و مردمی که برای دومین سال با  شکوه و زیبایی رقم خورد، با همت و ارادت شما ادامه خواهدیافت و فرهنگ همیاری و همدلی مسلمین -که از لوازم برپایی تمدن عظیم اسلامی است- فراگیر خواهد شد ان‌شاءالله.

اینجانب ضمن قدردانی صمیمانه و خاضعانه از همۀ برادران و خواهران مسجدی، گروه‌های جهادی و نیز همکاران خودم در مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان که هرآنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند، از بذل توجّه و همّت علمای اعلام، طلاب و روحانیون گرامی، مسئولین پر تلاش و انقلابی شهری و استانی، خصوصاً تولیت معزز آستان مقدس رضوی و نمایندۀ معظّم ولی فقیه در استان و امام جمعۀ محبوب مشهد مقدّس حضرت آیت الله علم الهدی که همواره با روحیه‌ای پدرانه و مشفقانه حامی و پشتیبان این فعالیت‌ها بوده‌اند تشکّر نموده و از درگاه ایزد متعال برای ایشان و همۀ شما عزیزان تندرستی و توفیق روزافزون مسألت می‌نمایم. 

مجتبی مهدوی ارفع
مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان

    بیان دیدگاه