فعالیت ائمه جماعات در طرح هم‌محله امام رضا# تبلیغات علیه روحانیت را خنثی می‌کند

استاد حوزه علمیه خراسان، اسکان زائران در مساجد و مدارس علمیه در پیاده‌روی امسال را از کارهای مقدس و مبارکی دانست که هرچه بیشتر باید به آن‌ها دامن زد تا جایگاه حوزه در میان مردم بهتر شناخته شود و تبلیغات علیه روحانیت خنثی شود.

DSC_5772.jpg
2023-09-16 13:57:15

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ملکی، استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان در حاشیه بازدید از قرارگاه مرکزی طرح هم‌محله امام رضا# گفت: اصولا کارهای اینچنینی که در فصل‌های مختلف و زمان‌های ویژه صورت می‌گیرد، بسیار مفید است، خصوصا در ایامی که درس و بحث طلاب تعطیل است و مراکزی مثل مرکز رسیدگی به امور مساجد می‌توانند از نیروهای حوزوی و طلبه‌های جوان کمک بگیرند.

این استاد حوزه علمیه خراسان، تصریح کرد: در موقعیتی که دشمن علیه طلبه‌ها کار می‌کند یکی از جاهایی که می تواند اقدامات دشمن را خنثی کند قرارگاه‌هایی مثل طرح هم‌محله امام رضا# است که با ساماندهی ائمه جماعات و برقراری ارتباط با مردم به‌ویژه‌ در ناحیه ارائه خدمات، مردم احساس کنند حوزه‌های علمیه پشتوانه آن‌ها است.

وی اسکان زائران در مساجد و مدارس علمیه در پیاده‌روی امسال را از کارهای مقدس و مبارکی دانست که هرچه بیشتر باید به آن‌ها دامن زد تا جایگاه حوزه در میان مردم بهتر شناخته شود و تبلیغات علیه روحانیت خنثی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی بیان کرد: اینکه حضرت امام^ فرمودند مساجد سنگر است، واقعیت جامعی است؛ یعنی مساجد در محلات بهترین پایگاه‌ها برای ترویج حقایق دین است.

وی افزود: بخشی از حقایق دین ‌در نماز و مناسک دین است ولی مهم‌تر از آن رعایت حقوق مردم و حق‌الناس است و مسجد بهترین جایی است که می‌توان در آنجا به حقوق و زندگی میدانی روزمره مردم رسیدگی کرد.

این استاد حوزه علمیه خراسان، تأکید کرد: اگر این جایگاه تقویت شود و مردم مسجد را جایی بدانند که هر زمان شرایط سخت شد بتوانند به آنجا پناه بیاورند، آثار عجیبی خواهد داشت و هم در بعد معرفتی نگاه مردم عوض شده و دین را بهتر می‌شناسند و هم در ابعاد سیاسی و اجتماعی.

وی برنامه‌هایی مثل هم‌محله امام رضا# را از راهکارهایی دانست که می‌توان با اجرای آن، مساجد را محل حضور جوانان کرد و گفت: نبی‌ مکرم اسلام در ابتدای ورودشان به مدینه این موضوع را پیش‌بینی کردند و در همان زمان هم مرکز بسیاری از کارهای مهم مدینه را مسجد قرار دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی گفت: اگر بخواهیم تمدن اسلامی را در جامعه حاکم کنیم، بهترین مکانی که می‌شود سرمایه‌گذاری کرد و این شعار در آن تحقق پیدا کند، مسجد است و باید کاری کرد که جامعه نیز درک کند که تمدن از پایگاه مسجد به عنوان مرکز عبادت و بندگی شروع می‌‌شود.

    بیان دیدگاه