طرح هم‌محله امام رضا# نمایانگر جلوه‌های رأفت حضرت است

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه جلوه‌های رأفت حضرت رضا# در این قرارگاه‌ها مشاهده می‌شود، گفت: مردم از جهت مالی و اعتقاد ولایی، آمادگی و ظرفیت لازم را دارند و باید با ترویج چنین فرهنگ‌هایی، ظرفیت مجاورین حضرت رضا# را به فعلیت برسانیم.

IMG_5040.jpg
2023-09-16 11:19:36

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت‌الله مهدی مروارید، عضو شورای عالی و استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان، در حاشیه بازدید از قرارگاه مرکزی طرح هم‌محله امام رضا# با بیان اینکه جلوه‌های رأفت حضرت رضا# در این قرارگاه‌ها مشاهده می‌شود، گفت: فعالیت‌هایی که در ارتباط با اسکان و سایر خدمات به زوار حضرت انجام می‌شود، بسیار عالی است و خدا را بر این نعمت شکرگزاریم.

وی ظرفیت مساجد برای چنین کارهایی را بسیار زیاد دانست و گفت: نیازمند افرادی متخصص و متعهد برای احیای این ظرفیت هستیم که مسئولان این مرکز، واجد این جهات هستند و امیدواریم در این مسیر خداوند توفیقاتشان را روزافزون گرداند.

آیت‌الله مروارید با اشاره به آیه «‌لَئِن شَکَرتُم لَأَزیدَنَّکُم»، (ابراهیم، 7) خدمت به زوار علی بن موسی الرضا# را نعمت بسیار بزرگی دانست که باید برای آن شکرگزار باشیم.

وی درباره فرهنگ میزبانی از زائران نیز گفت: طبیعتاً مردم نقش اول را در این زمینه را دارند و این جهتی ملی و عمومی است که علاقه‌مندان و ارادتمندان به علی بن موسی الرضا# و زوار ایشان، پای کار می‌آیند؛ البته افرادی مثل برگزارکنندگان طرح هم‌محله امام رضا# نیز باید باشند که در میان مردم تذکر داده و ظرفیت‌ها را ترویج کنند.

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: مردم از جهت مالی و اعتقاد ولایی آمادگی و ظرفیت لازم را دارند و باید با ترویج چنین فرهنگ‌هایی، ظرفیت مجاورین حضرت رضا# را به فعلیت برسانیم.

وی تکریم زائران حضرت‌ رضا# را از حقوق این امام رئوف دانست و گفت: این تکریم، نوعی ترویج زیارت و پیاده‌روی است که همچون‌ پیاده‌روی اربعین در پیشبرد فرهنگ ولایت بسیار مؤثر خواهد بود؛ فرهنگی ولایی که در شیعه ‌بوده و الان هم وجود دارد و ادامه و ‌تقویت آن قطعاً مطلوب خواهد بود.

آیت‌الله مروارید درباره نقش مسجد در این زمینه گفت: مسجد مرکز اجتماع مومنین است و هنگامی‌ که جماعت برگزار می‌شود افراد مختلفی حضور دارند که اگر امام جماعت پای کار باشد و مردم را با سخنرانی‌ها، منبرها و کارهای دیگر به کارکردهای مسجد توجه دهد نقش بسزایی خواهد داشت.

وی افزود: مهم‌ترین و بهترین خدمات از مساجد صورت می‌گیرد اگر کسی بخواهد مطلبی را از جهات فرهنگی و دینی ترویج دهد مثل رفتن به جبهه که در گذشته انجام می‌شد یا خدمت به مؤمنان، از طریق مسجد می‌تواند مردم مؤمن و متدین را پای کار بیاورد.

    بیان دیدگاه