طرح هم‌محله امام رضا# ترویج فرهنگ میزبانی است

عضو شورای شهر مشهد مقدس گفت: طرح هم‌محله امام رضا#، فرهنگ میزبانی و خدمت به زوار را ترویج نموده، سال به سال این نقش پررنگ‌تر شده و ظرفیت‌ها توسعه پیدا می‌یابند و افراد جدیدی به این فرآیند بسیار پربرکت افزوده می‌شوند.

DSC_4743.jpg
2023-09-14 13:09:04

حمید ضمیری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد، در بازدید از قرارگاه مرکزی طرح هم‌محله امام رضا#، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، اسکان زائران در مساجد را کار بسیار پرخیر و برکتی دانست و گفت: مسجد از صدر اسلام تاکنون همواره دارای نقش مهمی در همه ابعاد زندگی از جمله ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بوده است.

وی افزود: در بازه زمانی خاصی این نقش مساجد کم‌رنگ شده بود که مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال‌های اخیر در حال احیای واقعی این نقش و فعال نمودن حداکثر ظرفیت مساجد در جهت خدمت‌رسانی به جامعه است.

ضمیری با بیان اینکه با جذب افراد مختلف زمینه مشارکت بیشتر جوانان نیز فراهم شده است، گفت: طرح قرارگاه هم‌محله امام رضا# برای خدمت‌رسانی به زائران، نقش هماهنگ‌کننده دارد میان افرادی که به‌صورت داوطلبانه تلاش می‌کنند و هریک می‌‌توانند قدمی را در راستای خدمت‌رسانی بردارند.

این عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: این طرح، فرهنگ میزبانی و خدمت به زوار را ترویج نموده، سال به سال این نقش پررنگ‌تر شده و ظرفیت‌ها توسعه پیدا می‌یابند و افراد جدیدی به این فرآیند بسیار پربرکت افزوده می‌شوند که امیدواریم مجموعه این اقدامات موجب رضایت‌مندی بیشتر آقا علی بن موسی‌الرضا# و زائران ایشان شود.

    بیان دیدگاه