تا روز پنجم؛

استفاده بیش از 16هزار نفر از خدمات هم‌محله‌های امام رضا#

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: مراحل معرفی خدمت و رزور آن توسط همکاران ما و از طریق سامانه zaer.masjedona.ir انجام می‌شود که در پنجمین روز این قرارگاه بیش از 16هزار نفر برای استفاده از این امکانات، خدمت مورد نظر خود را رزرو کرده‌اند.

سایز-مناسب-سایت.jpg
2023-09-12 12:33:23

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی این مرکز درباره روند اجرای طرح هم‌محله امام رضا#، با یادآوری این سخن رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند: «مسجد قلب تپنده جامعه اسلامی است و می‌تواند محور همه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی باشد»، فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز را در راستای تحقق گفتمان مسجد تراز انقلاب اسلامی دانست.

وی گفت: یکی از فعالیت‌هایی که در این راستا با همت همسنگران مسجدی ما دنبال می‌شود، طرح هم‌محله امام رضا# است که با هدف ارتقای فرهنگ میزبانی، سال گذشته آغاز شد و در قالب خدمت‌گذاری در مساجد، مدارس علمیه، حسینیه‌ها و منازل، خدمات مورد نیاز زائران، اعم از اسکان ، اطعام و حمل‌ونقل رایگان به آن‌ها ارائه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع ادامه داد: سال گذشته 213 مسجد اسکان داشتند، 518 منزل در اختیار زائران قرار گرفت و 50 مدرسه علمیه نیز خدماتی به زائران ارائه دادند که در مجموع 87هزار ظرفیت اسکان در هر شب ایجاد شد و قرارگاه این طرح توانست 79هزار از این ظرفیت را تکمیل کرده و زائران توانستند از این خدمات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: این قرارگاه در سال جدید بلافاصله بعد از اربعین حسینی کار خود را آغاز کرده و همسنگران مسجدی ما به‌صورت شبانه‌روزی در حال ثبت خدماتی هستند که می‌توانند در مساجد و منازل و موکب‌ها ارائه دهند و زائران هم در حال رزور خدماتی هستند که در ایام حضور در مشهد مقدس به آن نیاز دارند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: مراحل معرفی خدمت و رزور آن توسط همکاران ما و از طریق سامانه zaer.masjedona.ir انجام می‌شود که در پنجمین روز این قرارگاه بیش از 16هزار نفر برای استفاده از این امکانات، خدمت مورد نظر خود را رزرو کرده‌اند.

وی طرح هم‌محله امام رضا# را در سال جدید شامل یک قرارگاه مرکزی و 8 قرارگاه اقماری عنوان کرد و گفت: قرارگاه مدیریت شهرستان‌هایی که اعلام کرده‌اند در مشهد موکب داشته باشند، قرارگاه خواهران برای ثبت مجموعه ظرفیت‌های محلی و خدمت‌هایی که خواهران می‌توانند به زائران ارائه دهند و 6 قرارگاه هم در مبادی ورودی شهر فعال هستند که از ابتدای ورود زائران به مشهد نسبت به ارائه خدمات به آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده، مشورت داده و در سامانه ثبت می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با بیان اینکه چنین طرح‌هایی گامی در جهت آباد و زنده نگه داشتن مساجد است، گفت: امیدواریم بتوانیم با ظرفیت‌هایی که ایجاد می‌کنیم و با استمرار این کارها در سال‌های آینده، وظیفه و تکلیفمان در قبال ولی نعمتمان علی بن موسی الرضا را انجام دهیم و موجبات ارتقای فرهنگ میزبانی در شهر امام رئوف را فراهم کنیم.

    بیان دیدگاه