قرارگاه هم محله امام رضا# بسیار مبارک و ارزشمند است

وزیر کشور: همه مسئولین استانی و شهری را برای کمک به قرارگاه هم محله امام رضا # فرا می‌خوانم تا بتوانند وظایفشان و مسئولیت مهمی که برعهده گرفته‌اند را هرچه بهتر انجام دهند.

سایز-مناسب-سایت.jpg
2023-09-10 16:22:50

احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، مسجد را دارای نقش مهمی در مهندسی اجتماعی و بسیج مردمی دانست.

وی گفت: مسجد مهم‌ترین نقش را در تربیت و تعالی انسان‌ها و برترین سهم را در ساخت جامعه اسلامی دارد، سنگر مجاهدین است و هر فضیلتی که بتوانیم بشماریم مربوط به حوزه مسجد است.

وحیدی، نقطه شروع و مبدأ همه مسائل اساسی را مسجد دانست و با اشاره به آیه «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ»، (حج، 41) گفت: برپایی نماز که از اولین کارکردهای مسجد است، جزو وظایف کسانی دانسته شده که خدا را یاری می‌کنند و مسجد در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی ما نیز نقشی اساسی دارد و همواره باید همه مساجد ما مثل روزهای اول انقلاب، پرشور و فعال باشند.

وی با اشاره به نقش مسجد در مسائل اجتماعی و فرهنگی گفت: فعالیت‌های قرارگاه هم‌محله امام رضا# که با محوریت مساجد اتفاق افتاده بسیار مبارک و ارزشمند است و خدمت‌رسانی به زوار عزیز امام رضا# از طریق مساجد یکی از مصادیق کارکردهای اجتماعی مسجد است.

وحیدی تصریح کرد: در واقع امام رضا# خودشان میزبان زائران دهه آخر صفر هستند و ما نیز خدمت‌گذار زائران هستیم و امیدواریم، زائران عزیز از طرح هم‌محله امام رضا# و اسکان و خدمات رایگان آن حداکثر بهره را ببرند.

وزیر کشور در پایان گفت: همه مسئولین استانی و شهری را برای کمک به این قرارگاه فرا می‌خوانم تا بتوانند وظایفشان و مسئولیت مهمی که برعهده گرفته‌اند را هرچه بهتر انجام دهند.

    بیان دیدگاه