مراسم جاماندگان اربعین، مصداق مشارکت دادن مساجد در فعالیت‌های اجتماعی است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، حضور مساجد در مسیر زوار علی بن موسی الرضا# به حرم مطهر را مصداق مشارکت دادن مساجد در حرکت‌های فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: با تقسیم کارها میان مردم، فرهنگ‌سازی بسیار خوبی صورت می‌گیرد.

48601_1_Origin.jpg
2023-09-07 11:37:41

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد میرزایی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مسئول حوزه ریاست حوزه علمیه خراسان در گفت‌وگو با روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حضور مساجد در مسیر زوار علی بن موسی الرضا# به حرم مطهر را مصداق مشارکت دادن مساجد در حرکت‌های فرهنگی و اجتماعی دانست.

وی گفت: با برپایی موکب‌ها توسط مساجد و مدیریت مرکز رسیدگی به امور مساجد، ضمن اینکه از تمرکز بارهای سنگین بر دوش مراکز خاص جلوگیری می‌شود، با تقسیم کارها میان مردم، فرهنگ‌سازی بسیار خوبی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی در ادامه بر استفاده بیشتر و قوی‌تر از مساجد در مسیر پیاده‌روی زائران علی بن موسی الرضا# که در دهه آخر صفر برای تسلیت شهادت این امام رئوف به مشهد می‌آیند، با استفاده از تجربه برگزاری مراسم جاماندگان اربعین، تأکید کرد.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت مساجد در چنین مراسماتی، حرکتی پسندیده و مناسب است که می‌تواند افراد متفاوتی را از نقاط مختلف شهر درگیر کار کند کند و حرکتی به‌واسطه جوان‌ها، هیئات امنا، ائمه جماعات و مردم رقم بخورد.

    بیان دیدگاه