ثبت‌نام طرح «مهرانه‌های مسجدی؛ توزیع لوازم‌‌التحریر میان دانش‌آموزان» آغاز شد

مسئول قرارگاه جهادی و محرومیت‌زدایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، گفت: ائمه جماعات تا 25 شهریور می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کرده و در بازه زمانی 26 شهریور تا 5 مهرماه اقلام مورد نیاز را تحویل بگیرند.

photo_2023-08-27_10-01-45.jpg
2023-08-27 10:43:47

به‌گزارش خبرنگار روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام محروقی، مسئول قرارگاه جهادی و محرومیت‌زدایی این مرکز از برگزاری طرح «مهرانه‌های مسجدی» در خصوص توزیع لوازم‌‌التحریر میان دانش‌آموزان مسجدی خبر داد و گفت: در راستای تحقق عدالت آموزشی و توجه به دانش‌آموزان مناطق محروم و کم‌برخوردار، این قرارگاه جهادی، اقدام به تهیه و توزیع 3313 بسته‌ لوازم‌التحریر در بین دانش‌آموزان با محوریت و همکاری امام جماعت مسجد محله کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد بستر لازم آموزش برای همه دانش‌آموزان یکی از رسالت‌های مهم ما در قرارگاه جهادی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان است و برای بازگرداندن دانش‌آموزانی که به هر دلیلی از آموزش فاصله گرفتند نیز اقدام می‌کنیم.

حجت‌الاسلام محروقی با اشاره به نحوه اجرای این طرح اظهار کرد: در این طرح امام جماعت مسجد هر محله  خانواده‌ها و دانش آموزان کم بضاعت و کم برخوردار را شناسایی می‌کند و توسط خیرین و معتمدین محله اقدام به خرید بسته‌های لوازم التحریر به مبلغ 250هزار تومان می‌کند.

وی اقلام موجود در هر بسته را این موارد اعلام کرد: کیف مدرسه با طرح اسلامی، دو عدد مداد مشکی، یک عدد مداد قرمز، دو عدد دفتر 40 برگ فانتزی و فنری، یک عدد دفتر 50 برگ فانتزی و فنری، یک عدد دفتر نقاشی 40 برگ، جامدادی طرح چرم، پاک کن، مدادتراش، مداد رنگی (12عددی)، خط کش شابلون‌دار و قمقمه.

به‌گفته مسئول قرارگاه جهادی و محرومیت‌زدایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، ائمه جماعات تا 25 شهریور می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کرده و در بازه زمانی 26 شهریور تا 5 مهرماه اقلام مورد نیاز را تحویل بگیرند.

حجت‌الاسلام محروقی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و فعالیت ائمه جماعات در زمینه حمایت از دانش‌آموزان کم بضاعت تصریح کرد: حضور امام محله جهت تحویل اقلام و بسته‌های حمایتی لازم است و قرارگاه پس از پرداخت هزینه هر بسته اقلام را فقط به خود امام جماعت مسجد و محله تحویل می‌دهد.

گفتنی است شماره کارت 6037997750010929 به‌نام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، آماده دریافت کمک‌های خیران برای این طرح است.

    بیان دیدگاه