قدردانی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان از برگزارکنندگان نمایشگاه مسجد شایسته

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان از همکاران این مرکز و کسانی که در بخش‌های مختلف با همه ظرفیت و توانشان سعی کردند نمایشگاه با بهترین کیفیت ممکن برگزار شود، تشکر کرد.

Untitled-1.jpg
2023-08-26 11:48:30

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع، رئیس این مرکز، در پایان برگزاری این نمایشگاه، گفت: نام نمایشگاه مسجد شایسته در واقع برگرفته از این فرمایش رهبری بود که اگر مساجد ما کیفیت شایسته خودشان را بیابند هزینه‌های مادی و معنوی زیادی از دوش مردم، مسئولین و نظام اسلامی برداشته می‌شود.

وی افزود: در این چند سال الگوهایی از فعالیت در مساجد ایجاد شده بود که به نمایش گذاشتن آن، ضمن ایجاد منظومه‌ای از تلاش مقدس مساجد، زمینه الگوگیری در مساجد دیگر را فراهم کرد تا همه مساجد بتوانند ظرفیت‌های خود را فعال کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با اشاره به مطالبه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به آبادی و زنده نگه داشتن مساجد، گفت: در این نمایشگاه به‌نحوی به ارکان مسجد، به فعالان فرهنگی و به ائمه محترم جماعت اعلام کردیم که می‌شود مساجد آباد، مساجد زنده و مساجد معمور داشته باشیم.

وی تصریح کرد: فعالیت‌هایی که در مجموعه نمایشگاه عرضه شد، مبتنی بر مبانی فکری دینی و اسلامی و قرآنی و مبتنی بر مطالبات امامین انقلاب و کارکردهایی بود که مساجد دارند که از مبانی تا مصادیق، نمونه‌هایی عرضه شد تا نشان دهیم که مسجد می‌تواند شایستگی خود را با برداشتن هزینه‌های مادی و معنوی از دوش مردم، نظام و مسئولان، بیابد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ابراز امیدواری کرد، این مرکز بتواند با قوت بیشتری در لایه‌های بعدی اجتماعی موضوع مسجد شایسته را مطرح کرده و تا زمانی که گفتمان مسجد شایسته، تبدیل به فرهنگ شود موضوع برگزار چنین نمایشگاه‌هایی دنبال شود.

وی همچنین با تشکر از بازدیدکنندگان نمایشگاه گفت: از نظرات و رهنمودهای علما و اساتیدی که از فعالیت‌های مساجد خراسان بازدید کردند حتما استفاده خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع در پایان نیز از همکاران برگزارکننده نمایشگاه، نهادها، فعالان مسجدی، ائمه جماعات، هیئات امنا و خدامی که مجموعه خدمات خود را به نمایش گذاشتند و نیز مجموعه‌هایی که در برگزاری نمایشگاه کمک کردند، مخصوصا شهرداری مشهد، تقدیر و تشکر کرد.

    بیان دیدگاه