فعالیت‌های مساجد خراسان در جهت گسترش فرهنگ اسلامی است

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: فعالیت‌های مردمی که در نمایشگاه عرضه شده، با اخلاص است، زیرا از درون مسجد صورت گرفته و گسترش فرهنگ انقلاب و فرهنگ اسلامی است.

DSC_2519.jpg
2023-08-23 13:13:30

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، در حاشیه بازدید از نمایشگاه مسجد شایسته، با تشکر از رئیس این مرکز برای راه‌اندازی چنین نمایشگاهی، گفت: این نمایشگاه کار ممتازی است، به این معنا که از درون مساجد جوشیده و در ارتباط با مساجد است، یعنی با اخلاص شروع شده و خدایی است و غیر از خدا کسی در آن تأثیری ندارد.

وی دو بخش اصلی فعالیت مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان را بسیار مورد نیاز دانست و گفت: اول کارهای فرهنگی که به‌وسیله برادران طلبه انجام می‌شود و دوم تلاش برای رفع محرومیت، هر دو از کارهای فوق‌العاده‌ای است که در این مرکز انجام می‌شود و در این نمایشگاه عرضه شده است.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب اقتصادی یا کودتا نبوده، بلکه انقلابی فرهنگی است و زمینه کار فرهنگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی زیاد است و این نمایشگاه کارهای فرهنگی فراوانی را به نمایش گذاشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فرزانه افزود: وقتی عمده کار به دست مردم، با توان مردم و با اختیارات مردم صورت گرفته، آن‌هم مردم متدین داخل مسجد، بنابراین پایان یا تعطیلی ندارد و ممتاز پیش می‌رود.

وی با اشاره به اینکه در فعالیت‌های مساجد خراسان، دقیقا یکی از اصول انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته و آن محرومیت‌زدایی است، گفت: محرومیت چیزی نیست که آن را انکار کنیم و در جامعه وجود دارد و وقتی به سیره ائمه نگاه می‌کنیم، از زمانی که حکومت در اختیار امیر مؤمنان بود تا زمانی که حکومت در اختیار ائمه نبود، همه برای محرومیت‌زیادی به‌صورت ظاهری و پنهایی کار می‌کرده‌اند و زندگی هیچ یک از ائمه خالی از آن نبوده است.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تأکید بر اینکه در محرومیت‌زدایی فقط به محرومیت توجه می‌شود نه مسلمان بودن یا شیعه بودن، گفت: ائمه معصومین، محرومیت را برای انسان قبول نداشتند و در جهت رفع آن کار می‌کردند.

وی در پایان، گفت: فعالیت‌های مردمی که در نمایشگاه عرضه شده، با اخلاص است، زیرا از درون مسجد صورت گرفته و گسترش فرهنگ انقلاب و فرهنگ اسلامی است.

    بیان دیدگاه